potraviny pro mozek

Potraviny, které nastartují váš mozek!

Na podzim žáci opět zasedají do školních lavic a začnou se naplno věnovat učení. Mimo to si ale také spousta již zaměstnaných rozšiřuje své obzory a zapojují mozkové závity. Občas to ale bohužel nejde tak, jak bychom si představovali a my pak působíme dojmem, že nám to zrovna nemyslí. Obzvláště složité to bývá po ránu. Než se myšlení a mozek řádně nastartují, nejsme schopni logických úsudků. Jak si to usnadnit?  Nastartuje své myšlení správnou stravou. Ačkoliv se to nezdá, je to právě jídlo, které mnohdy vaše myšlení ovlivňuje.  V tomto článku se dozvíte, které potraviny konzumovat pro po lepší paměť a celkovou činnost mozku.

Na úvod je důležité říct, že účinek těchto potraviny nezpozorujete ihned. Mnohdy si na výsledky budete muset nějakou dobu počkat a konzumovat potraviny pravidelně a dlouhodobě.

Rybičky

První důležitou a mocnou potravinou, která má vliv na náš mozek je ryba. Možná si také vy pomatujete na babičky a maminky, které dětem nutily všemocný rybí olej. Dejte tedy tentokrát na jejich rady a zařaďte ryby, popřípadě rybí olej do vašeho jídelníčku. Obsahují totiž Omega-3 mastné kyseliny. Ty pozitivně ovlivňují celkovou činnost lidského mozku a konkrétně podporují paměť. Skvělými a zdravými zástupci jsou losos a sardinky, které jsou běžně k dostání.

Oříšek

Vlašský oříšek připomíná lidský mozek již vzhledem. Pro náš mozek je tato potravina vskutku prospěšná. Obsahuje velké množství omega-3 mastných kyselin, prokazatelně snižuje hladinu cholesterolu a pozitivně ovlivňuje také srdeční činnost.

Listová zelenina

Do svého jídelníčku zařaďte také listovou zeleninu, která obsahuje velké množství kyseliny listové. Ta je také známá jako vitamín B9. Je známo, že zlepšuje paměť, a dokonce působí jako prevence proti demenci Alzheimerova typu.

Autor příspěvku: Redakce