Poznáváme Brazílii

Poznáváme Brazílii

Brazílie patří k zemím, které jsou navštěvované během roku několikrát velice hojně. Někdy je Brazílie navštěvována během fotbalových utkání, které se zde konají ve velkém množství, jindy za to může proslulý světový karneval v Riu. Důvodem návštěvy Brazílie však může být také lahodná Caipirinha nebo třeba jeden z divů světa, který se na území Brazílie nachází. Samozřejmě se sem můžete vydat i ve chvíli, kdy jste unešení jenom z vyřčení slova “Brazílie”. Určitě nebudete zklamaní tímto výletem.  

Brazílii jste popsat jako exotickou zemi, kde se nachází celá řada kontrastů. Najdete zde mnoho přírodních, kulturních, ale také sociálních rozdílů. Pokud chcete Brazílii poznat ještě před odletem do této země, prozradíme vám, co jste možná o Brazílii ještě nevěděli.  

Proč právě Brazílie? 

Nabízí se otázka, proč se Brazílie jmenuje Brazílie. Věděli jste, že za jméno vděčí tato země stromu? A to konkrétně stromu Pau Brasil, což je zdejší národní strom, po kterém byla země pojmenována. Strom Pau Brasil je typický hlavně svým velice vzácným dřevem, které se používá třeba na výrobu smyčcových hudebních nástrojů. Také se z tohoto národního stromu vyrábí lovecké nářadí nebo má strom léčebné účinky. I když dříve jste se s tímto stromem mohli potkat na každém rohu, dnes je bohužel na pokraji vyhynutí, tak se z něj nic nevyrábí.  

Brazílie plná miliardářů 

Kde najdeme nejvíce miliardářů na světě? V Brazílii! Brazílie se řadí k deseti zemím, kde najdete nejvíce miliardářů. Aktuálně se nachází v druhé polovině žebříčku. Jsou zde opravdu viditelné, až extrémní rozdíly mezi bohatými a chudými lidmi. I když je zde tolik miliardářů, stejně v chudinských čtvrtích žije skoro šest a půl milionu obyvatel.  

Nejvíce miliardářů a nejvíce opic 

Miliardáři však nejsou jediní, kterých je v Brazílii mnoho. Kromě toho se v Brazílii nachází také mnoho opic. Podle statistik zde žije nejvíce druhů opic na světě. Brazílie je opravdu z přírodního pohledu v mnoha oblastech nejlepší, třeba zde má nejvíce druhů opic. Kromě toho zde najdete třeba největší deštný prales na světě nebo také nejjedovatějšího pavouka na světě.  

Autor příspěvku: Redakce