Poznejte historii při procházce pražských hřbitovů

Poznejte historii při procházce pražských hřbitovů

Mnoho lidí v dnešní době jezdí do zahraničí. Je to velká škoda, protože i v České republice je mnoho krásných míst, která stojí k vidění. Pokud byste chtěli poznat nejznámější české památky, měli byste se vydat do našeho hlavního města, protože právě zde najdete to nejznámější, co v Česku je a za čím se sjíždějí davy turistů. A když už v Praze budete, nezapomeňte se projít po pražských hřbitovech.

K těm nejkrásnějším místům v Praze patří rozhodně krásný Karlův most nebo taky Václavské a Staroměstské náměstí. Ovšem pokud toužíte poznat zajímavou historii, měli byste se projít po zdejších hřbitovech. Zdejší hřbitovy totiž nejsou typické, najdeme zde ležet mnoho obdivuhodných českých osobností.

Hřbitovy máme v hlavě zafixované jako místa, která slouží k odpočinku zesnulých, ale historici či architekti zde vidí mnoho architektonických skvostů a mnoho příběhů. Pojďte je poznat taky a navštivte ty nejznámější pražské hřbitovy. Zabere to skutečně jenom chvilku.

Zamiřte na Vyšehrad!

Tím nejznámějším hřbitovem, na kterém uvidíte asi nejvíce turistů, je ten, který se nachází na Vyšehradě. Právě zde se nachází mnoho slavných osobností, které proslavily Českou republiku. Najdeme zde celou řadu umělců (například Radka Brzobohatého), celou řadu spisovatelů (Boženku Němcovou, Karla Čapka či jiné) nebo taky hroby významných osobností, které zde byly vytvořeny jako připomínka na daného člověka (například hrob Milady Horákové).

Už jste viděli Olšanské hřbitovy?

K dalším krásným hřbitovům se řadí i Olšanské hřbitovy. Tento hřbitov má rozlohu více jak padesát hektarů a jedná se o největší pohřebiště v České republice. Najdete zde více jak pětadvacet tisíc hrobek, dále dvě stě kaplových hrobek, více jak 65 tisíc hrobů a dvacet tisíc urnových hrobů. Taky zde najdete dvě rozptylové louky. Pokud by vás zajímal odhadovaný počet pohřbených, asi vám překvapíme – leží zde zhruba dva miliony zesnulých.

Autor příspěvku: Redakce