poznejte hudební interprety

Poznejte hudební interprety s hlubokomyslnými texty!

Rádia jsou plná komerčních skladeb, které bývají velice melodické a jednodušším textem potěší většinu posluchačů.  Písně, které přichází do hudebního světa, mnohdy postrádají myšlenku, ale přesto jsou velice populární. Pokud ale patříte mezi ty hudební nadšence, kteří touží po hloubce, vtipu nebo smyslu textů písní, pak si jistě poslechněte následující kapely.

Vypsaná fixa

Vypsaná fixa je česká kapela, která pochází z Pardubického kraje. Hrát začala ještě před revolucí. Pokud se chcete zaposlouchat do lehké nostalgie, zavzpomínejte na doby, kdy byl systém překážkou a do playlistu si připište pár kousků z jejich starších alb. Za zmínku stojí také velmi známý song s názvem 1982, který můžete najít na desce s názvem „Brutální všechno.“  Vypsaná fixa ve svých textech skrývá neskutečně pravdivá poselství, která šikovně obalí v duchaplných metaforách. Nadchnout dokáže fanoušky různých žánrů. Kapela představila nové album jehož název zašifrovala do osmisměrky, což vypovídá o jejich originalitě.

Zuzana Navarová

Zuzana Navarová se zavděčí všem, kteří si rádi poslechnou písně s poetickými texty. Žádný rock´n´roll ale nečekejte. Její písně mívají poklidnější ráz. Jsou vhodné pro poslech při kávě, vaření či úklidu. Texty jsou mnohdy metaforické a skvěle se pojí s melancholickými melodiemi. Nádhernou písní je „Andělská“, která je výrazově velmi emotivní. Ideální je pro melancholické chvíle, večerní odpočinek, na který navážete usínáním, ale také pro každou příležitost, kdy prostě a jednoduše zatoužíte po pohlazení pro duši.

Chinaski

Toužíte-li po troše nostalgie, připomeňte si starší kousky této legendární a nesmrtelné kapely. Taková „1. Signální“ vám jistě oživí spoustu vzpomínek. Písen s názvem „Dobrák od kosti“ je možné považovat za jednu z největších českých „hitovek.“

Autor příspěvku: Redakce