Top destinace

Praha je lepší než NY. Nový žebříček top destinací je tady

Každým rokem touto dobou vychází na světlo světa nový žebříček těch nejlepších destinací podle serveru TripAdvisor. Jedná se o server, na kterém uživatelé hodnotí jednotlivé destinace, kde sdílejí své názory, zkušenosti a zážitky, na základě kterých udělují destinaci hodnocení. A na základě těchto uživatelských recenzí pak vzniká žebříček těch nejlepších destinací světa. Vloni bylo naprosto jedničkou Bali, ale to letos skončilo až na třetí pozici. Praha vloni byla devátá a letos se posunula na krásné sedmé místo.

Žebříček nejlepších destinací světa se každým rokem vydává v této době z jednoho prostého důvodu – lidé totiž už v této době přemýšlejí, kam se vydají na dovolenou. A každý rok ocení, když jim někdo s výběrem destinace pomůže.

Pojďme si tedy říct, kdo se umístil v první desítce či rovnou v první pětce, abychom se na základě výsledků mohli rozhodnout, kam letos v létě budou směřovat naše cesty.

Nejdříve o Praze

Nejdříve je třeba zmínit český úspěch, a sice úspěch Prahy. Ta se totiž polepšila a skončila na krásném sedmém místě, což je oproti loňskému roku polepšení o dvě místa. Matka měst se tak stala lepší destinací, než je například New York, kterému vloni Praha koukala na záda. Letos se Praha stala dokonce lepší destinací než Dubaj či Tokio, což jsou města, která se umístila až na sedmnácté a osmnácté příčce.

Kdo je vítězem?

Zatímco vloni bylo vítězem exotické Bali, letos byl vítězem někdo zcela jiný. Byla to romantická Paříž, která se umístila na první příčce tohoto žebříčku. Na druhém místě skončil opět Londýn, který si od minulého žebříčku drží svou stříbrnou pozici.

Velice překvapivě se umístila i egyptská Hurghada, kterou si oblíbili především Češi. Co se týče řecké Kréty, i tu si Češi velice oblíbili. Kréta skončila na skvělé pozici možná proto, že byla vloni během dovolených poměrně hodně navštěvovaná.

Autor příspěvku: Redakce