Přineste trochu exotiky

Přineste do svého domova trochu exotiky

Pokud jste se třeba přestěhovali do nového domova nebo toužíte po troše změny ve svém stávajícím příbytku, možná byste měli zvážit výměnu doplňků než třeba malování. Doplňky opravdu udělají hodně. Co se týče oblíbených doplňků, tak mezi ně patří například klasické fotky nebo třeba nejrůznější dózy a vázy, do nichž se však nic nenaaranžuje. Nicméně je nutné také zmínit i fakt, že k doplňkům se řadí i oblíbené pokojové rostliny.

Pod pokojovými rostlinami si nejdříve vybavíme takové ty klasické, které má doma naprosto každý. K nim se řadí třeba fialky, muškáty nebo třeba orchideje, ale není to jenom o těchto květinách. Do své domácnosti si můžete lehce přinést i trochu exotiky, a to tak, že si koupíte trochu jiné pokojové rostliny, než na jaké jsme zvyklí. Přece jenom pokojovky nejsou jenom výše zmiňované. Buďte trochu jedineční a ojedinělí, nebojte se toho, co nikdo jiný nemá.

Jen oranžová to může být!

Nejčastěji najdete exotické květiny v oranžové barvě. Patří k nim třeba taková strelicie. Jedná se o pokojovou rostlinu, která pochází z tropických míst. Proto právě potřebuje poměrně teplo a hlavně dostatek světla. Co se týče vláhy – nikdy se nesmí nechat vyschnout půda. Je zajímavá hlavně svými střapcovitými květy, které nejde jen tak lehce vypěstovat. Jen málokterému se to podaří, ale pokud se to podaří, pak se můžete pyšnit opravdu unikátní rostlinou, která nemá konkurenci.

Najdete ji i v řezané podobě

Jestliže třeba konkrétně tuto květinu chcete někomu darovat k narozeninám, nejdříve to zkuste trochu jinak – pokud nevíte, jestli by se danému člověku květina líbila, pak ji kupte ve své řezané podobě, tudíž to uděláte tak, že si ji necháte uvázat do pugétu v květinářství. Naštěstí tuto exotiku opravdu najdete i v řezané podobě. Sice se nebude jednat asi o nic levného, ale budete mít jasné, co pak příští rok darujete k narozeninám.

Autor příspěvku: Redakce