vycestovat do Dominikánské republiky

Proč vycestovat do Dominikánské republiky

Plánujete dovolenou? Vycestujte do Dominikánské republiky. Je to ostrov bílých písečných pláží a špičkových resortů. Kromě toho se zde nacházejí také horské oblasti, exotické parky a památky UNESCO.

Ustálené klima

Díky příjemnému a ustálenému klimatu můžete Dominikánskou republiku navšítivit v kterémkoli ročním období. Průměrná teplota vzduchu zůstává na 28 stupních Celsia a teplota vody neklesá pod 26 stupňů.

Je lepší sever nebo jih? Těžko říct!

Dominikánská republika se rozkládá na přibližně dvou třetinách ostrova Hispaniola a je druhou největší zemí Karibiku. Severní pobřeží je omýváno Atlantským oceánem a jeho pláže mají nazlátlý písek. Naopak jižní pobřeží je typické pro své bílé písečné pláže.

Na severu země můžete vyzkoušet sporty jako je kiteboarding a windsurfing. Velice populární je zde také potápění a šnorchlování. Mořský národní park na jižním pobřeží nazývaný La Caleta skrývá bohatství podmořského života. A zdaleka není jediný – za návštěvu stojí také rybářská vesnička Bayahibe nebo ostrovy Saona a Catalina v národním parku Del Este.

Pláže kam se podíváš

Dominikánská republika je známá především pro své nádherné a rajské pláže. Je jich nespočet a mezi ty nejhezčí a nejpopulárnější patří pláže v letovisku Punta Cana – Bávaro. Dále Boca Chica a Juan Dolio oslní ty méně náročné cestovatele. V Dominikánské republice se nachází i pláž, která je zapsána na seznamu UNESCO – jedná se o pláž Santa Domingo, která leří jen 30 kilometrů od Boca Chicha.

Kromě pláží patří mezi přednosti ostrova také vodopády, hory (Cordillera Central uchvátí i ty, kteří horám jinak moc neholdují), národní parky, solné jezero a dokonce i pouštní duny.

Autor příspěvku: Admin