historická města

Prozkoumejte historická místa v Česku

S teplým počasím přichází možnost také lépe využít volného času například o víkendech. Přece jenom když je ošklivě, mnoho lidí raději zůstává doma a dělá si nějaké ty základní práce, které v sobě obnáší především to, že uklízejí nebo pečou či vaří. Ovšem když je krásně, je načase, abychom se zaměřili na oblíbené výlety, kterých v našem životě není nikdy dost. Pakliže je venku hezky, je naším úkolem jenom vymyslet, kam se vydáme.

I když máme, ale také i když nemáme vlastní auto, výlety si můžeme opravdově užít. Mezi nejoblíbenější výlety během teplého počasí patří především návštěvy zoologických zahrad, ale také například návštěva hradů či zámků, protože děti milují, když se mohou alespoň malinko přiblížit svým oblíbeným princeznám nebo princům, které znají z televizních pohádek. Avšak toto jsou aktivity především určené pro rodiny s dětmi. Pakliže už vaše děti jsou odrostené  nebo jste pouze zamilovaný pár či banda přátel, možná by vás zajímal trochu jiný typ výletů, který by vám mohl něco přinést do budoucna. Proč tedy neprozkoumat historická místa České republiky?

Zajeďte si do Lidic

Velmi oblíbeným místem, kam se řada lidí vydává, jsou Lidice. Ty byly před několika lety vypáleny a o kousek dál poté postaveny nové. Jejich zdrcující osud však mohl potkat kteroukoli vesnici či kterékoliv město. Připomenout si strašlivou dobu, ve které jsme se jednu chvíli ocitali, není nikdy na škodu. Na místě, kde dříve stávaly první Lidice, je nyní krásný památník s ještě úchvatnějším muzeem, do kterého se rozhodně vyplatí zamířit a podívat se, jak to tenkrát všechno bylo a co se zachovalo či nezachovalo.

I Terezín by měl každý člověk alespoň jednou za život navštívit

Dalším podobným místem je rozhodně i Terezín, kam by se měl jednoho dne podívat každý obyvatel naší republiky i jiný návštěvník z jiného kouta světa. Terezín je nyní samozřejmě přístupný veřejnosti, proto bychom tuto možnost mohli využít a podívat se, jak to probíhají v takovém koncentračním táboře.

Autor příspěvku: Redakce