hrady a zámky

Prozkoumejte staré pověsti hradů a zámků

Výlety jsou to nejlepší vyplnění volného víkendu, pakliže je venku krásně a vy nechcete zůstat doma. Někdo sice i o víkendu pracuje, ovšem řada lidí si víkend vynahrazuje pouze pro své milé, aby mohli začít žít trochu společně a mohli jet na nějaký výlet, který by se jim jistě vryl do paměti. Řada lidí volí zejména zoologické zahrady, kterých je v České republice kolem devatenácti, ovšem pro někoho jsou zoo otřepané trávení času, proto se rozhodnou tento volný čas se svými blízkými prožít trochu jinak, například nějak historicky nebo se zajímavým výkladem.

Zajímavý výklad rozhodně dostanete na řadě hradů a zámků, které v sobě skrývají neotřelé pověsti a pověry. Každý hrad má svou bílou paní a svou pověst, proto je vždy zajímavé objet si pár takových zařízení, kde se dozvíte něco, co byste jistě nevymysleli ani vy, ani nikdo ve vašem okolí. Pokud byste se opravdu chtěli dozvědět nějakou pověst, která se vám na sto procent vryje do paměti, navštivte následující tipy na hrady, které byste alespoň jednou v životě mohli navštívit.

Kozí hrádek a jeho zříceniny s pokladem

Z mnoha oblíbených hradů jsou dnes už jen zříceniny, ovšem i ty mohou ve svých místech obnášet obrovskou pověst, díky které se lidé i na zříceniny rádi vracejí. Takovým příkladem je například Kozí hrádek, o kterém putuje pověst, že někde pod hrádkem je ukrytý poklad. Mnoho lidí dokonce této pověsti uvěřilo, a proto se stále vraceli přímo na tato místa, aby se alespoň trochu dostali k pokladu blíže.

O pokladu pod hradem se traduje i na hradě Okoř

Na hradě Okoří, světla už nehoří – bílá paní šla už dávno spát. Přesně to se zpívá v jedné velmi známé písničce o hradu Okoř. O tomto hradě však kolují velké spousty pověstí, ale mezi tu nejznámější patří především ta, která říká, že pod hradem je ukrytý poklad, který zde měl být údajně až do dob Jezuitů. Mnoho lidí si myslí, že poklad pod hradem stále je, proto do dnešního dne zjišťují nejrůznější informace, které by tuto skutečnost potvrdily.

Autor příspěvku: Redakce