Rozhodli jste se vycestovat? Zamiřte do Belgie. Přinášíme pár zajímavostí

Rozhodli jste se vycestovat? Zamiřte do Belgie. Přinášíme pár zajímavostí

Dnes se můžete podívat doslova kamkoli. Pokud patříte k lidem, kteří milují cestování, pak byste měli rozhodně vidět také Belgii. Belgie je známá mnohým, vypíchnout lze hlavně zdejší jídlo. Lidé se sem sjíždí za zdejšími fantastickými vaflemi, dále také za čokoládou, pivem a dobře udělanými hranolky. Pokud se do Belgie chystáte, přinášíme vám pár zajímavostí, které případně budou i důvody, proč sem opravdu zavítat, pokud třeba stále nejste o této krásné zemi přesvědčeni.  

Zajímavosti o Belgii 

  • Věděli jste, že až osmdesát procent všech kulečníkových koulí na světě se vyrábí právě v Belgii? Vzpomeňte si na to, až zase budete hrát kulečník se svými přáteli.  
  • Věděli jste, že Belgie se řadí k nejvíce osvětleným státům světa? Kdybyste stáli na Měsíci, Belgii byste moc dobře viděli. Tak moc je osvětlená.  
  • Věděli jste, že v Belgii najdete opravdu obrovské množství hradů? Podle počtu hradů na kilometr čtvereční se jedná o stát, kde je nejvíce hradů na světě.  
  • Věděli jste, že v Belgii neexistují autoškoly? Pokud chcete řídit, řídit vás naučí rodiče, poté jdete jen na přezkoušení. Je však podmínkou, že rodiče musí mít řidičák déle než deset let a že při jízdě musí vždycky sedět vedle vás.  
  • Věděli jste, že v Belgii je podobná sleva pro studenty jako u nás? Ovšem v Belgii mají slevu naprosto všichni, moc dobře si tu lidé uvědomují, že mladí nemusí mít mnoho peněz. 
  • Věděli jste, že z hlediska daní patří Belgie k zemím, které jsou nejvíce zatížené? Pokud byste žili v Belgii a měli byste děti, platili byste čtyřicet procent na daních z hrubého příjmu Pokud byste děti neměli, platili byste pětapadesát.  
  • Věděli jste, že v Belgii jsou všechny benzinové pumpy samoobslužné? 
  • Věděli jste, že Belgie je proslulá svými kruhovými objezdy? Pokud byste v tomto státě řídili, dáte nám za pravdu. Všude jen samé kruhové objezdy! 

Autor příspěvku: Redakce