Rum jako oblíbený alkoholický nápoj. Víte o něm vše?

Rum jako oblíbený alkoholický nápoj. Víte o něm vše?

Rum je typický nápoj pirátů. V současné době je jeho výrobou proslulá hlavně Kuba. Jenže nabízí se otázka, pochází rum vlastně z Kuby nebo ne? Málokterý člověk ví, že rum, který mnoho lidí opravdu zbožňuje, pochází až ze starověké Číny a Indie. Jelikož se však tento alkoholický nápoj vyrábějící se z cukrové třtiny tak oblíbil, velice rychle se jeho výroba rozšířila po celém světě. První už skutečně destilovaný rum však z Karibiku pochází. Podle všeho za vznik tohoto alkoholického nápoje mohou otroci, kteří přišli na to, že melasa se může fermentovat.  

V současné době je rum alkoholickým nápojem nejen pro všechny znalce, ale také pro milovníky dobrého pití. Sice je nejlepší, když se podává samotný, ale bývá často součástí nejednoho míchaného koktejlu.  

Pojďme si o rumu říct něco víc. Určitě každý milovník tohoto sladkého alkoholického nápoje bude vděčný za každou informaci, kterou se o oblíbeném alkoholickém nápoji dozví.  

Oficiální výroba započala až roku 1664 

Jak jsme zmínili, historické kořeny má rum až ve starověké Číně a Indii. Ovšem na rum takový, jaký ho známe dnes, přišli otroci v Karibiku. Jenže kdy začala výroba rumu? Podle všeho se s výrobou začalo až v roce 1664. Začalo vše na Staten Islandu.  

K výrobě rumu toho mnoho nepotřebujete. Je potřeba je fermentovaná, destilovaná melasa nebo případně šťáva z cukrové třtiny, ze které pak vznikne čistý destilát, který se uloží do dubových sudů, jež se nechají zrát minimálně jeden rok.  

Jak se dělí rumy? 

Rumy je možné dělit. Existují takzvané bílé rumy, které mají méně výraznou chuť, ale stále v nich cítíte sladkost cukrové třtiny. Pak existují tmavé rumy, které jsou charakteristické svou barvou, která je při odlesku světla až červená. Na první pohled však hnědá až černá. Dále existují ochucené rumy, které mají různé příchutě. Na trhu si lze koupit i takzvané zlaté rumy, které mají nezaměnitelnou barvu, jelikož dlouho zrají v dřevěných sudech.  

Pak lze vymezit skupinu kořeněných rumů a pak také silných rumů, které dosahují až osmdesáti procent alkoholu. A pak také existují prémiové rumy. 

Autor příspěvku: Redakce