Se stylem hygge ke štěští

Se stylem hygge ke štěští

Na prvním místě v žebříčku nejšťastnějších národů světa se umístili Dánové. Je to díky jejich výjimečnému životnímu stylu zvanému hygge.

A co vlastně výraz hygge znamená? To nedokážou jedním slovem říct ani sami Dánové, má totiž několik významů. Je to životní styl, pod kterým se skrývá speciální filozofie v podobě hledání štěstí, přátelského tepla a blízkosti. Základem tohoto stylu je oslavovat malé i velké radosti běžného všedního dne. Tím, že navozuje pocit duševního klidu, vyvažuje náš každodenní stres, a tím  pádem se cítíme šťastnější.

Hledejte krásu v maličkostech a budujte mezilidské vztahy

Ranní šálek kávy, procházka lesem, oběd s rodinou, piknik s přáteli nebo večerní posezení na terase – tohle všechno může být součástí vašeho stylu hygge, jde jen o to, mít z takovýchto maličkostí radost a užít si kouzlo přítomného okamžiku.

Podle seveřanů byste měli trávit co nejvíce času s lidmi, které máte rádi. Podle nich je to totiž nejkvalitnější způsob, jak volného času využít. A vzhledem k tomu, že jsou už několik let označováni za nejšťastnější národ světa, mají nejspíš pravdu.

Nejjednodušší je začít společným jídlem. Přichystejte večeři u sebe doma nebo vyrazte někam na oběd. Povídejte si bez zapnuté televize, mobily odložte daleko do tašek a v žádném případě nezapínejte notebooky. Soustřeďte se pouze na lidi, které máte v danou chvíli kolem sebe a nestarejte o ty na sociálních sítích. Podstatou hygge je vnímat pocit štěstí, které z těchto chvil vyplývá.

Nezapomínejte na sebe

Ovšem styl hygge neznamená, že nemůžete myslet sami na sebe, právě naopak. Dopřejte si chvíle, kdy si můžete užít svůj vlastní klid, bez přítomnosti někoho jiného. Rádi čtete? Udělejte si pohodlí v křesle a vezměte do ruky knížku, jejíž čtení jste tak dlouho odkládali. Máte rádi přírodu a sport? Vyjeďte si někam na kole a kochejte se krásným okolím. Věnujte chvíli pozornost jen sami sobě.

Autor příspěvku: Admin