jak se žije na severu

Jak se žije na severu? Poznejte Finsko z trochu jiného úhlu pohledu…

Finsko je často opomíjenou zemí při volbě poznávacích zájezdů a dovolených v zahraničí. Pokud se cestovatelé rozhodnou navštívit skandinávský stát, častěji si zvolí Norsko nebo Švédsko. Buďte originálnější a vydejte se do Finska, určitě neuděláte chybu. Ve Finsku totiž můžete nalézt nádhernou a mnohdy původní, neporušenou přírodu.

Tajemství dobrodruhů…

Toužíte-li po klidu a rovnováze, určitě zamiřte alespoň k jednomu z tisíců jezer, na jejichž hladině se jistě bude zrcadlit také váš úsměv. Finská jezera okouzlila mnoho dobrodruhů, kteří z obav o zachování jejich čistoty a krásy pomlčeli o kouzlu, které přímo poznali při návštěvě.

Možná i vy toužíte někam utéct, pryč od všeho a od všech. Přemýšlet o tom, kam dál povede vaše cesta a jak se vypořádat s překážkami, které vám momentálně kříží cestu. Pak se při návštěvě Finska vydejte do jednoho ze zachovalých původních lesů. Kudy půjdete? To mnohdy záleží na vás…

Finové jako národ

Finsko je zemí, která uznává tradiční hodnoty a ačkoliv to není tak zjevné, skvěle pečuje o své obyvatele.  Ekonomická situace této země je velmi dobrá, tudíž jsou Finové zvyklí na velice slušnou životní úroveň.

A jací vlastně jsou Finové? Z našeho pohledu působí vskutku chladně a odtažitě. Velmi si zakládají na osobním prostoru. Při rozhovoru s lidmi dodržují určitou vzdálenost, která je v porovnání s jinými státy značně větší. Objetí při pozdravu? Ale no tak! Vždyť tohle je noční můra a je to nechutné! Polibky na veřejnosti? Mimořádně trapné a dětinské. Prší? Tlačenice v zastřešené zastávce nepřipadá v úvahu. Finové si v této situaci raději postojí na dešti. Navázání přátelství pro ně není otázkou jednoho setkání, budete-li ale trpěliví a padnete jim do oka, můžete si s nimi vybudovat pevné přátelské pouto, které potrvá do konce života.

Autor příspěvku: Redakce