Zajímavosti o Praze

Stověžatá Praha a co jste o ní možná netušili

Povinností každého člověka je navštívit hlavní město země, z níž pochází. Jelikož jsme Češi, naší povinností je navštívit hlavní město, tedy Prahu. O Praze se toho říká habaděj, je plná pověstí a bájí a mýtů. Mnozí lidé si myslí, že Praha je jenom o památkách, ale samozřejmě není. Skrývá se zde mnoho zajímavého, tajemného a historicky důležitého. Pokud se zde budete nacházet, rozhodně byste se měli projít po tom nejdelším mostě nebo byste se měli vydat tou nejdelší ulicí. Otázkou je, jaká ulice a jaký most je v Praze nejdelší?

Nejdelší most i nejdelší ulice v Praze jsou součástí seznamu zajímavostí, které pro vás přinášíme. Zajímavosti ocení nejen každý milovník hlavního město nebo jeho obyvatel, ale také to ocení i ti, kteří se sem teprve vydávají, a to třeba úplně poprvé.

Nejdelší ulice

Otázkou bylo, jaká je nejdelší ulice v Praze. Ta nejdelší ulice v Praze ulice Strakonická. Pokud byste ji chtěli projít celou, dali byste si do těla. Je totiž dlouhá neuvěřitelných šestnáct kilometrů.

Nejdelší pražský most

Pokud byste se chtěli projít po tom nejdelším mostě v Praze, prošli byste se po Negrelliho viaduktu, který se nachází v Praze 8 a je dnes hodnocen jako nejdelší most hlavního města Česka.

Nejhlubší stanice metra

O Praze je známé to, že se zde jezdí metrem, které jinde v České republice nenajdete. Pokud byste se chtěli dostat nejhloub, museli byste projet stanicí Náměstí Míru. Právě tato stanice metra je ta nejhlubší. Pokud zde budete vystupovat, octnete se třiapadesát metrů pod zemí.

Nejvyšší věž

O Praze se ví, že je stověžatá. Nikdo to však ve skutečnosti nepočítal. Co se však počítalo, tedy lépe řečeno měřilo, byla nejvyšší věž hlavního města. Tou je Žižkovská satelitní věž, která měří dlouhých 216 metrů. V roce své výstavby však byla ohodnocena za nejošklivější stavbu roku.

Autor příspěvku: Redakce