Vápencové město

Vápencové město vás okouzlí!

V kanadské provincii Ontario se nachází město Kingston. Skrývá mnoho krás a jeho ulice dýchají historií.

Kingston byl kdysi hlavním městem Kanady

Město Kingston se nachází v nejlidnatější provincii Kanady – v Ontariu. V druhé polovině devatenáctého století se město mohlo pyšnit titulem hlavního města Kanady. Přezdívá se mu  “Limestone city”, což v překladu znamená “Vápencové město”. Tuto přezdívku dostalo na základě nádherných vápencových stavbách, které najdete na každém rohu.

Kingston je městem studentů

Kingston je známý i díky Queen’s University, která je snem skoro každého studenta – nejen toho kanadského, ale i toho zahraničního. Kampus univerzity je přímo kouzelný a hlavně obrovský. Navíc jde opravdu poznat, že město žije studentským životem, protože v centru se nachází plno restaurací a barů, které zavírají až nad ránem.

Dále různá sportovní střediska a akce ve středu města jsou dalšími možnostmi, jak zde trávit volný čas. Například v zimním období se dá bruslit před městskou radnicí, v létě si zajít do venkovního kina, jezdit na kajaku anebo se jen procházet krásnými historickými ulicemi během celého roku.

Vyhledávaný cíl turistů

Honosná neoklasicistní radnice City Hall je dominantou města, která se nachází na břehu řeky St. Lawrence. Procházka přístavem je nutností! Je to perfektní způsob, jak se při večeru odreagovat a užít si nádherný západ slunce. Přístav  také nabízí plavbu trajektem na Wolfe Island – největší ostrov oblasti Tisíc ostrovů.

Pevnost Fort Henry dnes slouží jako muzeum a je historicky významným místem pro obyvatele a návštěvníky celého světa. Pevnost byla postavena mezí léty 1812-1814 a chránila vstup do města Kingston.

Nedaleko leží základna vojenských sil. Kingston je město plné vojáků a speciálních míst jen pro jejich rodiny jako třeba Military Family Resource Centre, které nabízí různá sportovní zařízení a aktivity. Vojenské rodiny také nakupují ve speciálních obchodech a bydlí v sousedstvích určených přímo pro ně, umístěné mimo centrum města.

Zkrátka a dobře – ve městě panuje velice krásná atmosféra a historické kouzlo mu dodává ještě větší šmrnc.

Autor příspěvku: Admin