Dovolená v jižní Africe

Vše o dovolené v jižní Africe

Milujete zvířata a už vás nebaví se na ně dívat jenom přes sklo či mříže v zoologické zahradě? Vydejte se proto na safari do Afriky, kde o zvířata nebude vážně nouze. Zde však zvířata nejsou zrovna přátelská, vždyť jste pro ně potravou, kterou mohou pozřít, pokud se jim zachce. Samozřejmě vždy při safari vás provádí zkušený instruktor, který se o zvíře postará, jestli se rozhodne zaútočit na člena výpravy.

Jestli se rozhodnete vyrazit do Afriky, připravte si pěknou sumu peněz. Pokud se sem vydáte s cestovní kanceláří, dovolená vyjde pro jednoho minimálně na padesát tisíc korun. Vždy však záleží na destinaci, do níž míříte. Nejlevněji vyjde Keňa, nejdražší je Kongo nebo Zimbabwe.

My vás nyní provedeme Jihoafrickou republikou, kterou zkráceně nazýváme JAR.

Potřebuji víza?

První otázkou, kterou si pokládá každý turista, je to, jestli potřebuje nebo nepotřebuje vízum. Pokud cestujete za turistickými či obchodními účely na méně než devadesát dnů, vízum nepotřebujete. JAR je v tomto ohledu velice vstřícný, nevyžaduje vízum, jenom platný cestovní pas. Jestli by se stalo, že dojde k prodloužení pobytu, vízum je snadné získat i na zastupitelském úřadu právě v JARU.

Jaké očkování potřebuju?

Samozřejmě při cestě do Afriky potřebujete očkování. Bez toho to zkrátka nejde. Jedete do země, která je známá především svými závažnými chorobami, kterými se nechcete nakazit. Nejdůležitější očkování je proti žluté zimnici, která se v JARU vyskytuje hojně. Vyplatí se taky očkování proti žloutence, a to jak typu A, tak i typu B.

Pokud chcete být ve větším bezpečí, očkujte se i proti břišnímu tyfu a proti tetanu.

Kdy JAR navštívit?

Každý turista by měl mít na paměti, že v Africe je vše obráceně – i roční období. Jestli chcete přijet do teplého až horkého počasí, vyjeďte do Afriky během podzimu a zimy. V době českého jara a léta je v Africe chladno. Teplota se mnohdy nevyhoupne ani nad patnáct stupňů Celsia.

Autor příspěvku: Redakce