Vybíráme prvního domácího mazlíčka pro děti

Vybíráme prvního domácího mazlíčka pro děti

Slíbili jste dětem, že jim koupíte nějakého domácího mazlíčka? V tom případě byste to měli dodržet, nemyslíte si? V případě, že nevíte, jaké domácího mazlíčka dětem koupit, máme pro vás pár tipů. Odborníci doporučují dětem kupovat mazlíčka v raném věku, ideálně v době, kdy míří do školy. Důvodem je to, že se děti naučí být tolerantní k jiným živým tvorům, naučí se s nimi zacházet a nebudou se k nim nikdy špatně chovat. Pokud však nevíte, do jakého konkrétního mazlíčka investovat, poradíme vám.

První domácí mazlíček pro dítě – to je velké téma, na které bychom mohli diskutovat hodiny. V současné době je domácí mazlíček součástí takřka každé domácnosti, velmi se ale váhá v případě, že je v domácnostech dítě. Děti mnohdy ze zvířat ještě nemají rozum, ideální doba je tedy předškolní věk, kdy se na děti klade poměrně velká zodpovědnost. Ovšem je nutné říct, že ne všichni domácí mazlíčkové jsou vhodnou volbou.

Jací domácí mazlíčkové jsou vhodní?

Je těžké vybrat ideálního mazlíčka pro děti. Musí to být mazlíček, který nevyžaduje mnoho pozornosti (dítě přece jen je nadšeno jednu chvilku pro to, druhé chvíli zase pro něco jiného). Ideálním mazlíčkem může být například vodní želva, kterou stačí jen nakrmit, navíc jsou želvy celkem nebojácné a v případě potřeby se nebojí kousnout, když se jim něco nelíbí. Vodní želvy jsou tedy jednou z možností, druhou možností jsou akvarijní rybičky, které taktéž nejsou nijak náročné.

Jací domácí mazlíčkové jsou nevhodní?

Dětem by se jednoznačně neměl ještě v předškolním věku kupovat pes. Přece jen je to mazlíček, který vyžaduje dostatek péče a pozornosti, děti v předškolním věku jsou stále ještě ve věku, kdy je chvilku baví jedna věc, chvilku zase druhá. Stejně tak nevhodnou volbou jsou kočky, jelikož kočky obecně jsou nevyzpytatelná stvoření, která nedokážou být věrná. Držte se proto od těchto typických mazlíčků ještě chvilku stranou.

Co se týče plazů a podobných terarijních zvířátek, pro dítě jsou nevhodní chameleoni. Chameleoni jsou totiž velmi citlivá stvoření, která špatně snáší stres. Pokud tedy chameleona dostanete do stresové situace, může dokonce i umřít. A jelikož děti jsou takzvaně “hrrr” a neuvědomují si, co je to stres, mohou chameleona svou láskou dohnat k smrti.

Autor příspěvku: Redakce