Výběr obojku pro psa

Vybíráme vodítko a obojek pro psa

Pejsek je ten nejčastější zvířecí člen domácnosti. Nemůžeme se tomu divit, vždyť pejsci jsou přátelé na velkou část života, kteří se zároveň řadí k tomu nejvěrnějšímu, co nás v životě může potkat. Pokud si také pořizujete svého pejska, doporučujeme mu nejdříve pořídit vše potřebné, tedy jakousi základní výbavu, která se skrývá z několika věcí. Kromě pelíšku a boudy je nutné mu pořídit i vodítko a obojek. Jenže zde vzniká problém – na trhu je tolik vodítek a obojků a nezkušený budoucí majitel čtyřnohého psího přítele neví, pro jaký se rozhodnout. Naštěstí jsme tu my, abychom vám pomohli s výběrem.

Jak jsme zmínili, základem každé výbavy pro pejska je vodítko a obojek. Obě věci se však vybírají velice těžce, a tak jsme vám připravili pár tipů a rad, díky nimž bude vybírání vodítka i obojku naprosto snadné.

Jak vybírat obojek

Na trhu se setkáte s mnohými zajímavými podobami obojku. Nikdy nesahejte po tom prvním, který je dokonalý po své designové stránce. Vždy je třeba orientovat se dle plemena vašeho pejska a taky dle toho, jak často ho budete cvičit, jestli s ním budete chodit na procházky nebo jestli to bude typicky domácí mazlíček, jehož budete chodit jen venčit.

Obojky se vybírají také dle materiálu. Nejoblíbenějším materiálem je kůže, což je taková klasika, kterou se nikdy nic nezkazí. Většinou mají přezku, ale existují také stahovací kožené obojky. Pro výcvik jsou určeny kovové neboli řetízkové obojky. Textilní obojky jsou to nejzákladnější, co lze pořídit. Jsou vhodné zejména pro menší plemena, která nejsou nijak těžká a která neulomí tak snadno plastové přezky, které se na obojcích nachází.

Jak vybírat vodítko

I vodítko se vybírá dle toho, co máte s pejskem v plánu. Existují vodítka na denní použití, která jsou dlouhá maximálně dva metry a která jsou určena pro běžný pohyb se psem. Nesmíme zapomenout ani na vodítka na výcvik, která jsou speciálně upravena. Jejich délka je taková, která se k výcviku používá a potřebuje. Existují také vodítka výstavní, která jsou určena na výstavy. Pejskovi zakrývají jenom minimální část jeho krku.

Autor příspěvku: Redakce