přírodní scenérie na jihu Afriky

Výjimečná přírodní scenérie na jihu Afriky – to je Kapské město

Kapské město je metropolí na samém jihu Afriky, která se jako málokterá může pyšnit nádhernou přírodní scenérií. Kapské město je jedním z nejfotogeničtějších a nejkrásnějších  měst světa, které se pyšní jak Stolovou horou, tak nádhernými písečnými plážemi na pobřeží Atlantského oceánu.

Historické pozadí

Ne nadarmo se o Kapském městu říká, že má evropský nádech. V 17. století se zde usídlili první evropští osadníci, kteří využili přírodního přístavu a vybudovali zde zásobovací stanici pro Holanďany, kteří zde na svých lodích proplouvali kolem Mysu Dobré naděje. Tento evropský ráz později posílili i Francouzi a Britové, kteří v okolí města založili dechberoucí vinohrady, stojící zde dodnes.

Zajímavosti Kapského města

Kapské město je druhým největším městem Jihoafrické republiky. Je také druhým nejméně bezpečným městem, hned po Johannesburgu. Vynechávat ho ze svého cestovního seznamu však nemusíte, stačíte, když na cestách budete obezřetní a žádné riziko vám hrozit nebude.

Město se nachází v subtropickém pásmu, a tak se zde na rozdíl od zbytku Afriky střídají všechna čtyři roční období. Jeho výhodná poloha ke všemu přináší příjemné klima pro život.

Ikony Kapského města

Mezi přednosti Kapského města patří především Stolová hora (neboli Table Mountain) a Lví hlava. Stolová hora je plochý vrcholek, který se tyčí do výšky něco přes kilometr a poskytuje tak návštěvník neuvěřitelný výhled na celé město. Nahoru se můžete nejjednodušeji dostat lanovkou, na kterou doporučujeme koupit si lístek předem, abyste se vyhnuli dlouhým frontám. Lanovka vyváží návštěvníky nahoru od rána do večera, takže s návštěvou Stolové hory nemusíte pospíchat.

Lví hlava (Lion’s Head) se nabízí jako alternativa Stolové hory. Je vidět odkudkoli z města a přestože svou výškou Stolové hoře nesahá ani pod kotníky, nabízí skvělý kruhový rozhled a krásnou výstupovou stezku.

Kromě těchto symbolických turistických míst můžete navštívit třeba ostrov Robben Island, kde byl vězněn Nelson Mandela, zrekonstruované nábřeží Victoria and Alfred Waterfront nebo vyrazte za hranice města a kochejte se krásou okolních vinic.

Autor příspěvku: Redakce