Výstavy Praha

Výstavy, které dojmou návštěvníky Prahy

Praha jakožto naše hlavní město má na svých bedrech poměrně velkou zodpovědnost, která se týká hlavně toho, aby zde lidé žili rádi a aby zde bylo stále co dělat. To se naštěstí v Praze vždycky dá – vždy je připraveno něco, co návštěvníky nebo zde žijící obyvatele osloví natolik, že se rozhodnou svůj volný páteční nebo víkendový večer trávit právě tam.

Samozřejmě to zde není jenom o jednorázových akcích, ale je to také i o dlouhotrvajících akcích, které jsou zde opravdu oblíbené. Jednou takovou akcí jsou i výstavy, které nás vždy dokonale nadchnou. Samozřejmě jsou většinou delší, než jeden měsíc, a tak si vždycky můžete najít jeden jediný den volna, abyste navštívili aktuální výstavy, které vás dokonce někdy doženou až k slzám. I tak dojemné umí být nejen umění, ale také i výstavy známých osobností nebo takové výstavy, které vzpomínají na nějakou nešťastnou událost, která se stala před několika lety.

Pokud se aktuálně budete nacházet v Praze, tak se nezapomeňte zastavit na následujících místech, kde jsou pro vás připraveny opravdu unikátní výstavy, nad kterými určitě buď užasnete, nebo se alespoň zamyslíte. Povoleny jsou samozřejmě všechny pocity.

Co aktuálně nabízí pražská Kampa?

Pražská Kampa je dnes už známá tím, že je to centrum společenského dění. Konají se zde nejrůznější festivaly, jednodenní akce, ale také i dlouhodobé akce, kterými jsou právě výstavy. Dnes se zde můžete těšit třeba na výstavu, která připomíná povodně, jež zaplavily Prahu před patnácti lety. Ano, už je to opravdu patnáct let, kdy se hladina Vltavy zvedla a kdy zaplavila nejen pražskou Kampu, ale také i Libeň a další části našeho hlavního města.

Výstava je přístupná během září a můžete zde nahlédnout do sbírky fotografií, které ukazují na to, jak to v roce 2002 vypadalo a jak povodně ničily všechno, co jim přišlo do cesty.

A co výstavy umělců?

Jednou takovou výstavou umělce – nebo spíše o umělcově životě, je výstava, která se koná ve Werichově vile. Pokud jste milovali tohoto herce a tak chytrého muže, rozhodně sem zavítejte. Výstava pojednává o jeho životě, pojednává o tom, jak žil, proč žil, co jej naplňovalo. Je to rozhodně velice inspirující výstava, která je k vidění do konce letošního roku.

Autor příspěvku: Redakce