Zajeďte do Zoo Brno

Zajeďte si do Brna obhlédnout novou lví expozici!

Pod pojmem cestování si řada lidí vybaví hlavně cestování po světě – cestování do zahraničí, poznávání nových kultur než té naší. Jenže málokterý cestovatel se rozhodl nejdříve procestovat Českou republiku, než se vydal do zahraničí. Poznal sice jiné kultury, ale vlastně nepoznal tu naši, což je asi ten největší problém, který v tom je. Nejdříve bychom měli poznat sebe, potom teprve jiné.

Nicméně i Česká republika má co nabídnout. Stále přibývají mnohá místa, která jsou vhodná například pro víkendové rodinné výlety. Pokud ale máte děti, většinou z jakýchkoli výletů vyhraje právě zoologický zahrada, kde děti konečně uvidí to, co nikde jinde neviděli – a to zvířata exotických druhů. Samozřejmě, tato zvířata mohly vidět v pohádkách, ale většinou je to poznávání naživo mnohem lepší a zábavnější. Navíc je to taky větší dobrodružství.

Zoologických zahrad je u nás skoro dvacet!

Pokud bychom měli počítat všechny zoologické zahrady u nás (i ty krokodýlí nebo farmářské), počet se dotýká skoro čísla dvacet. Nejkrásnější však jsou hlavně takové zoologické zahrady, které mají samozřejmě hezké prostranství kolem a u nichž je i procházka naprosto zábavná. Je však nutné připomenout, že k těm nejhezčím zahradám u nás se řadí jen pár z tohoto počtu. Lidé si oblíbili například zlínskou nebo pražskou zoo, ale v poslední době je populární i ta brněnská.

Do brněnské zoo po 14 letech zavítali lvi konžští!

Brněnská zoologická zahrada v poslední době na sobě opravdu maká a dře. Neustále se snaží o nejrůznější novinky, které může svým návštěvníkům nabídnout. Například nyní po 14 dlouhých letech se rozhodla, že do své nabídky zvířat přidá opět lvy konžské. A tak právě tito králové zvířat jsou k vidění v největším moravském městě. Do zoologické zahrady aktuálně přijela samice a sameček, kteří byli přivezeni z ostatních zoologických zahrad u nás.

Autor příspěvku: Redakce