Zajímavá letiště světa

Zajímavá letiště světa

Které letiště je největší, které nejlepší a které nejbizarnější? Dálkové destinace rostou v oblibě a pro mnoho cestujících se letiště stávají místem odpočinku nebo naopak v některých případech zónou zábavy. Na kterých letištích se tedy nebudete nudit a z kterých byste spíše měli co nejrychleji pryč? Podívejme se na letištní nej.

Nejnavštěvovanější

Mezi nejnavštěvovanější destinace patří již tradičně Londýn ve Spojeném království. Je tedy logické, že bude mít, co se Evropy týče, i nejvytíženější letiště. Letiště Heathrow ročně odbaví přes 70 milionů pasažérů. Díky tomu se prostory cestujícím přizpůsobily – dlouhou chvíli si zde můžete zkrátit v jedné z desítek restaurací nebo nákupem ve značkových obchodech i obchodech se suvenýry. Počet cestujících se neustále zvyšuje, a proto Londýn přemýšlí o výstavbě umělého ostrova na Temži, na kterém by se postavilo nové, ještě větší letiště.

Nejlepší

Zvažujete cestu do Singapuru? Máte se na co těšit. Kromě kulturního vyžití se zde totiž nachází i nejlepší letiště na světě. O Singapore Changi Airport se to jen planě neříká, opravdu dostalo ocenění „nejlepší letiště světa“ v rámci udílení cen Skytrax. Čím si je zasloužilo? Motýlím domem, nonstop kinem, galerií umění a bazénem. Pokud by vám to bylo málo, zastavte se v kaktusové nebo orchidejové zahradě.

Největší a nejbizarnější

Letiště King Fahd v Saudské Arábii vás překvapí svou rozlohou. Je totiž větší než celý Singapur. Ovšem většina letištní plochy je zcela nevyužitá, jelikož tolik cestujících ročně letiště není schopné odbavit z důvodu absence přímých letů. Navíc zde kromě tří frančíz není nic otevřeno, takže byste se tu rozhodně nudili.

Autor příspěvku: Admin