Zajímavosti o zahřívaném tabáku

Zajímavosti o zahřívaném tabáku

Klasický způsob konzumace nikotinu je už na mnoha místech po celém světě dávno pasé. Novější a alternativní forma užívání této ve společnosti oblíbené látky se objevila už v průběhu druhé poloviny dvacátého století. Ten pravý úspěch ale zahřívaný tabák sklízí až v posledních letech. Své místo na slunci si vydobyl díky nové technologii, která se uvedla do provozu v první polovině desátých let třetího milénia. Celkový princip je založen na zahřívání, nikoliv spalování, což značí spoustu změn v samotném rituálu, který je s užíváním klasických balených produktů spojený.

O co tedy jde?

Náplň zařízení se zahřívá jen do určité teploty, která ani zdaleka nepřekročí žár vznikající během spalování. Dosažená teplota umožní uvolnění příslušných aromatických látek, které už ale nejsou doprovázeny popelem ze shořelého papíru nebo třeba dehtem. Samotné produkty obsahují sušené sekané lístky keře rostliny nicotiana rustica zabalené do papíru, který je obohacen o filtr s celulózou. Objevit se pak mohou i různá přidaná aromata. Pomocí zahřívání vzniká aerosol, který uživatelé inhalují do plic. 

Zajímavosti

V dnešní době je nabídka opravdu velmi široká a opatřit si tak lze všemožné typy elektronických zařízení, která slouží k zahřívání sušených bylin. Všechny mají ale určité společné vlastnosti, které jednotlivé druhy propojují:

  • Neobtěžují okolí: Vzniklý dým nelpí na oblečení, vlasech, ani se nedrží v místnosti, a tak je případné obtěžování lidí kolem uživatele omezeno opravdu na minimum. 
  • Elegance: Vzhled přístrojů na zahřívaný tabák je ve většině případů velmi moderní a vkusný. Nezkazí se tak celkový dojem z jakéhokoliv outfitu.
  • Jednoduché užívání: Výrobky mají zabudovanou baterii, a tak není nutné vlastnit žádné další příslušenství, jako jsou například sirky nebo zapalovač.
  • Praktické provedení: Kromě toho, že je většina typů opravdu lehká a téměř všude se vejdou, dají se i snadno dobíjet. K tomu vám bude stačit obyčejná nabíječka, která je často stejná jako ta pro mobilní telefon.

Jak to bude vypadat v budoucnu?

Vzhledem k tomu, že se jedná o poměrně nová zařízení, stále probíhá výzkum a vývoj nových technologií. Úplná výměna tradičních výrobků za zahřívaný tabák je zatím velmi nejistá. O novinky a vymoženosti ale rozhodně není nouze, a tak se můžeme těšit na neustálý pokrok.

Autor příspěvku: Redakce