Spát v autě nebo raději v penzionu při road tripu?

Spát v autě nebo raději v penzionu při road tripu?

Rozhodli jste se strávit svou letošní dovolenou v autě, protože se obáváte nakažení novým typem koronaviru? Je to něco naprosto pochopitelného, mnoho lidí volí tento způsob cestování a vyhýbá se tak vlakům nebo letadlům. Pokud jste se rozhodli pro dovolenou v autě, rozhodli jste se vlastně pro takzvaný road trip. A v souvislosti s tím se nabízí otázka, jestli v autě budete skutečně i spát. Řada lidí má totiž tendenci hledat ubytování v penzionu. Pokud ale chcete zažít ten pravý road trip, pak počítejte se spaním ve vestavbě do auta.

Ušetřete na ubytování

Možná si říkáte, že spaní ve vestavbě do auta není nic pohodlného, ale není to pravda. Dnes jsou vestavby do auta tak komfortní, že v nich budete spávat s radostí. A ještě raději v nich budete spávat proto, že vlastně ušetříte hromadu peněz na ubytování. 

Za poslední měsíce zejména ubytování u nás a na Slovensku významně poskočilo. Ceny šly nahoru, provozovatelé penzionů a hotelů si jsou moc dobře vědomi toho, že lidé budou preferovat tuzemsko a nikoli daleké zahraničí. I díky vyšponovaným cenám vestavbu do auta oceníte. 

Nemusíte si kupovat obytný vůz

Řada lidí se domnívá, že ke spaní v autě potřebují obytný vůz nebo karavan. Jenže opět se jedná jenom o mylnou domněnku. Jak již bylo nastíněno, je možné investovat jenom do takzvaných vestaveb do auta na spaní, které udělají i z vašeho staršího kombíka skutečně skvělou ložnici. 

Možná si ani neuvědomujete to, jak snadno lze přetvořit zadní část auta v miniložnici, a to jenom za pomocí sklopení sedaček a skladné matrace. Zejména pokud máte zmiňované kombi, je to skutečně jedna radost. 

Vestavby do auta navíc mají i řadu přihrádek, šuplíků a jiný úložný prostor, který můžete využít pro skladování potravin nebo nádobí. Díky tomu si budete moct připravit třeba vajíčka k snídani na provizorní plotýnce někde uprostřed louky s fenomenálním výhledem na okolní přírodu. 

Autor příspěvku: Redakce