3 pokojové rostliny

3 pokojové rostliny, které se řadí k těm nejméně náročným

Domácnost by měla být odrazem toho, kdo v ní žije. Pokud tedy patříte k milovníkům modernosti, pak se zaměřujete na to, aby vaše domácnost byla podle aktuálních módních trendů. Jestliže milujete trochu retro styl, zajímáte se o masivní starý nábytek, kterým vybavíte svůj dům. Je to poměrně na vás, do jakého stylu se pustíte, ale v žádné domácnosti by rozhodně neměly chybět pokojové květiny, které se postarají o jakýsi život ve vašem domě.

Pokojové rostliny však už dávno nejsou jenom pro ty, kteří se o květiny umí starat. Už dávno si s nimi poradí i ti nejméně zběhlí zahradníci. Dneska existuje řada krásných květin, s nimiž je žití naprosto jednoduché, protože se o ně dvakrát nemusíte starat. Jestli však nevíte, o jaké druhy květin se jedná, zamiřte do nejbližšího květinářství a poraďte se s odbornicemi. Jestliže však nemáte čas chodit do květinářství, poradíme vám.

1) Chrysalidocarpus

Tuto květinu znáte hlavně díky její charakteristické podobě. Jedná se o květinu, která vypadá trochu jako kapradí – dalo by se říct. Roste poměrně vysoko a nepřepadá. Je velice krásná, ale stálezelená, proto pokud milujete rozkvétající rostliny, není to pro vás. Péče o tuto rostlinu je však naprosto jednoduchá – jen je nutné pravidelnější zalévání, protože se nesmí dovolit, aby hlína uschnula. Nicméně nezapomínejte na občasné kropení – jsou to jenom listy, na které se zkrátka lepí prach.

2) Fíkus

Fíkus najdete takřka ve všech květinářstvích. Je ho několik druhů, ale všechny jsou stálezelené, tudíž nekvetou. Ovšem u fíkusu je jediný problém v tom, že ji nesmíte nechat uschnout. Jinak si nic jiného nežádá. Dokonce tato rostlina je jedinečná v tom, že si řekne, kdy má žízeň, a to tak, že jí začnou opadávat lístky. Potom sice budete mít trochu práce s uklízením spadaných lístků, ale na druhou stranu nikdy nezapomenete rostlinu zalít.

3) Dracena

Tou nejvděčnější rostlinou je však rozhodně dracena, která nepotřebuje opravdu nic. Ta přežije i tehdy, kdy ji nezaléváte čtrnáct dní. Samozřejmě je nutné vědět, že dracena jako taková se ráda kropí, protože prach se na ni opět hodně lepí.

Autor příspěvku: Redakce