Aplikace jsou přínosné pro firmu i zákazníky

Možná jste zaregistrovali, že v posledních měsících je zvýšený zájem o tvorbu mobilních aplikací. Zájem o ně mají především firmy nebo internetové obchody, které to berou jako eso v rukávu. Samozřejmě si však mohou mobilní aplikace vytvořit i jiní, například muzea nebo obce či města, která chtějí své občany rychle informovat o aktuálním dění nebo o blížících se událostech. I když zájem o mobilní aplikace za poslední dobu výrazně vzrostl, stejně se najdou ti, kteří do nich nechtějí investovat, proto jsou aplikace stále esem v rukávu firem, které se pro ně rozhodly. 

Firmy, které se rozhodly do mobilních aplikací investovat, vědí, že se jedná o inovaci přínosnou po všech směrech. Zatímco firma bude díky zákazníkům evidovat vyšší zisky, u zákazníků se probudí aktivitu a budou nakupovat o sto šest. To potvrzují i nedávné statistiky, které poukazují na to, že z mobilních telefonů bývá provedena víc jak většina objednávek konkrétního e-shopu. 

Aplikace nabízí zákazníkům to, co web nemůže

Podle odborníků jsou aplikace investicí, která přinese vytoužené ovoce. Dokáže totiž zákazníkům přinést to, co webová stránka bohužel nemůže. 

Jistou výhodou mobilních aplikací je, že řada z nich funguje i v offline režimu, že využívají všechny funkce mobilního telefonu, také se plně přizpůsobí jakémukoli zařízení, do něhož jsou aplikace staženy. 

Aplikace jako cenově dostupná záležitost

Je třeba konstatovat, že dnes už nejsou aplikace drahou záležitostí, jak tomu bylo v minulosti. Dříve se investovalo především do webových stránek, které musí být reprezentativní, tím se však skončilo. Dnes jsou webové stránky samozřejmostí a nutností, mobilní aplikace jsou to, do čeho se má investovat v dalším kroku. Díky tomu, že vzrostla poptávka po mobilních aplikacích, vzrostl také počet firem, které vám mobilní aplikaci vytvoří na míru, což následně vedlo ke snížení ceny za tvorbu mobilních aplikací. 

Z pohledu Libora Klapeče

„V současné době nám každý měsíc chodí desítky poptávek na tvorbu mobilní aplikace, protože je máme cenově dostupné již od 990 Kč / měsíčně a tyto aplikace nejsou jen záležitosti prestiže, lepšího brandu, ale také příležitost, jak lépe informovat ostatní. Aplikace jsou oblíbené u starostů obcí, kteří mají tak možnost informovat třeba u uzavírkách v obci, blokovém čištění, kulturním programu, pořádané akce, ale krizové situace jako povodně nebo opatření vůči koronaviru, které je teď maximálně aktuální.“ Libor Klapeč je majitelem firmy APPKEE, která se specializuje na mobilní aplikace a sleduje trendy využívání mobilní aplikace jak podnikatelů, obcí a měst, tak i řádových uživatelů.

Autor příspěvku: Redakce