kdy bude přístupná D8

Kdy bude konečně přístupná D8?

Na současných českých silnicích a dálnicích to vždycky bylo šílené. Většinou si řidiči stěžovali na množství dopravních nehod na dálnicích, dnes si však stěžují hlavně na aktuální opravy, které jsou snad všude na každé dálnici. Nejvíce se však do spekulací dostává dálnice D8, která se už dávno měla otevřít, ale ještě stále není otevřená. Lidi už si stěžují, protože se mnohdy přes tento úsek nemohou dostat v takovém čase, v jakém by chtěli, a tak raději cestují vlaky, protože ty jsou najednou vážně rychlejší.

Co se týče této dálnice, zde probíhaly asi nejsložitější opravy, ale ten úsek, kde k těm nejvíce složitým opravám mělo docházet, tak ten už sice je opraven, ale dálnice se stále ještě neotevřela. Lidé se tak už ptají, kdy bude dálnice konečně otevřena, vždyť už je to několik měsíců, kdy se tento nejproblematičtější úsek opravil. Navíc počasí nebylo takové, které by znepříjemňovalo tyto stavební a opravářské práce.

Máme počkat do konce září

Podle aktuálních informací už by měla být dálnice D8, která vede přes České středohoří, průjezdná na konci září. Jenže takových slibů tu už bylo, že ne každý tomu věří. Zatím je zdejší doprava na Prackovické estakádě svedena do jednoho dálničního pruhu už od loňského roku.

Toto omezení provozu na této dálnici souviselo hlavně s nestabilitou podloží v okolí. Nestabilita se tak v uplynulých několika měsících zpevňovala piloty a také se sem dávala vysokotlaková injektáž betonu.

Bude opět následovat odklad?

Co se týče zmiňovaného termínu, kdy má být dálnice otevřená – lidé opravdu nevěří a není se čemu divit. Odklad termínu byl odložen už několikrát, což dohání lidi k této nevěřícnosti. Už by se však s těmito opravami mělo skončit i z jiných důvodů, a to hlavně z toho, že stojí čím dál více. Už se do zdejší opravy nestability investovalo více jak 16 miliard korun a rozhodně tato částka ještě očividně není konečná. Původně se odhadovalo, že se oprava bude pohybovat kolem 3 miliard korun, poté se vypsala částka na necelých deset miliard.

Autor příspěvku: Redakce