olivoveho oleje

Cena olivového oleje rapidně stoupne

Nový rok – nové zjištění. Podle nejnovějších výsledků různých statistik a výzkumů bylo opět dokázáno zvyšování inflace. Inflace se opět pohnula zhruba o desetinu procenta, což je na Českou republiku opravdu hodně. Tento zvyšující se makro ukazatel zapříčiní další zvyšování cen, za něž si budeme kupovat potraviny. Jedná se o automatický dopad tohoto ukazatele.

Pohonné hmoty zdražují co den, na to jsme si již všichni zvykli. Potraviny svou cenu ale jen tak nemění, nejedná-li se o různé bio produkty nebo sezonní zboží, jako jsou například nyní jahody, borůvky, maliny nebo jiné lesní plody. Zejména nebudou potěšeni ti, kteří svou stravu zaměřují na mléčné výrobky. O pět procent se má zvýšit cena jogurtů. Kulturisté či jiní milovníci vajíček si také řádně hrábnou do peněženky. Osm procent navíc hlásí cenová hodnota u těchto produktů. Ceny mají jít nahoru ale i u dalších potravin, proto si dávejte pozor zejména na ty výrobky, které kupujete denně a již se na cenu nedíváte, mohli byste se při placení řádně zarazit.

Cena roste také výhradně u olivového oleje. Tyto ceny jsou ovšem kvůli inflaci, ale kvůli špatné úrodě surovin. Zejména počasí nehrálo do karet ani ve Španělsku ani v jiných státech. Někde za to mohly povodně, avšak převážně se jednalo o horké počasí a stále se zvyšující teploty. Velká horka úrodě neprospívají a u olivového oleje to platí dvojnásob. Pakliže jste tedy častým trávníkem tohoto produktu a na ničem jiném například nesmažíte nebo ničím jiným nedochucujete hlavní jídla, musíte počítat s většími částkami, které za tento výrobek zaplatíte.

Dodavatelé si účtují velmi velkou přirážku. Není se čemu divit, protože při současných cenách a malé úrodě by opravdu nevydělali a jejich hospodaření by šlo ke dnu stejně jako letošní pěstování. Můžeme tedy jen doufat, aby se příští úroda více chytila a nebyla zničena nepříznivým počasím.

Autor příspěvku: Admin