Přišel vám do e-mailové schránky dárkový poukaz na nákup nějakého zajímavého produktu? Pak jste jistě potěšeni. Mnozí internetoví prodejci takto získávají své nové klienty na svou stranu. Dárkové poukazy jsou skvělým způsob, jak informovat lidi o vaší aktuální nabídce či o tom, že vůbec existuje nějaká firma prodávající vodní vysavače či jiné podobné či zcela odlišné zboží. Dárkové poukazy vždy potěší a vždy dokážou přimět člověka k tomu, aby na internetový obchod kliknul. Dávejte si však velký pozor na to, jakému internetovému e-shopu se rozhodnete tímto způsobem důvěřovat. Můžete se totiž dostat do velkých problémů. Dárkové poukazy se totiž staly obrovským hitem i u počítačových pirátů neboli hackerů.
Hackeři jsou všeobecně známí podvodníci, kteří se snaží vniknout do počítačů mnohých z nás. V současné době se jedná o někoho, kdo napadá nejen počítače, ale také mobilní telefony, tablety nebo jiná zařízení, z nichž může vyčíst mnohé informace týkající se vašeho internetového bankovnictví nebo účtů na sociálních sítích. Je zkrátka mnoho věcí, co takový hacker nebo internetový pirát může udělat s vašimi daty, pokud se k nim dostane. A nyní se potvrdilo, že se k datům lidí dostávají pomocí dárkových poukazů, které jsou pro mnohé z nás velmi atraktivní.
Falešné stránky posílající falešné dárkové poukazy
V nedávné době vyšlo najevo, že se internetoví podvodníci snaží proniknout do elektronických zařízení mnohých z nás tak, že vytvoří falešné internetové stránky, které rozesílají lidem falešné dárkové poukazy, které obsahují slevy na různé produkty známých značek, jako jsou služby iTunes, Google Pay, dále také slevy na Amazon či Steam.
Buďte proto opatrní
Zatím se internetové podvodníky nepodařilo zneškodnit a zastavit, proto buďte opatrní na to, komu prostřednictvím dárkových poukazů věříte. Mějte stále na mysli, že existují falešné internetové stránky s falešnými dárkovými poukazy, které mohou sebrat veškeré vaše údaje a uživatelské účty na nejedné sociální síti.