Krásná štěňata

Dvě psí plemena pyšnící se nejkrásnějšími potomky

Každý člověk jednou dospěje do věku, kdy zatouží po psím společníkovi. U někoho to přijde poměrně brzy, u jiného to přijde až tehdy, kdy bude žít ve svém prvním příbytku, který bude ještě v pronájmu a který bude chtít oživit nějakým živým stvořením, které sice není nenáročné, ale které dokáže do každého života vnést fantastickou energii a povzbuzení. V současné době si můžete vybírat z mnoha plemen. Existují plemena do bytu nebo existují typičtí hlídači, kteří se vám postarají o váš příbytek. Nakonec se však lidé rozhodují dle roztomilosti štěněte.

Jak jsme zmínili, plemena si lze vybírat podle různých kritérií. Pejsky si můžete vybírat dle toho, jakou mají povahu či jakého vzrůstu budou v dospělosti. Jiní si pejsky vybírají dle svých možností, tedy vybírají si pejsky do bytu nebo na zahradu, vždy záleží na tom, v jaké situaci se nachází. Najdou se však i ti, kteří sice mají stanovená kritéria, ale kteří se stejně nakonec rozhodnou dle roztomilosti štěněte. V mnohých případech jim to však může v budoucnu přitížit. Některá roztomilá psí štěňátka totiž dorůstají do obrovských rozměrů.

Víte, jaké psí plemena se pyšní těmi nejroztomilejšími štěňátky?

Bernardýn

Pokud bychom se měli rozmýšlet dle roztomilosti a pokud bychom měli sestavit žebříček těch nejroztomilejších psích štěňat, štěňata bernardýna by rozhodně byly na prvním místě žebříčku. i když z tak roztomilých štěňat vyrostou leniví velcí psi, jejich štěňata nemají konkurenci.

Než sáhnete po bernardýnovi, ujistěte se, že máte dostatečně velkou zahradu. Jinak bude následné společné soužití poměrně problematické.

Retrívři

Krásná štěňátka mají i retrívři. Zatímco bernardýni jsou poměrně leniví tvorové, retrívři jsou opakem. V současné době se pořizují zejména do rodin s dětmi. Milují děti, proto jsou do rodin skutečně ideální volbou, i když nejsou zrovna nejmenší.

Autor příspěvku: Redakce