Zápach z bot

Jak se zbavit nepříjemného zápachu z bot

Opět je tu období, během kterého se nadmíru potíme. I když v této době se obvykle teploty drží sotva nad dvaceti stupni Celsia, letos je vše jinak. Dalo by se říct, že jsme letos jaro přeskočili a zamířili jsme rovnou do léta. Vysoké teploty nám způsobují šoky, díky kterým upadáme nemocní do postelí, pokud nemáme silnou imunitu. Začínáme se mnohem více potit, protože málokdy odhadneme, co si vzít na sebe. Většinou sáhneme po džínech, v nichž nám odpoledne je ohromné horko. Větší míru pocení však jenom nepozorujeme, ale taky cítíme.

Zápach bot je součástí letních horkých dnů. Pokud chodíte během horkých letních dnů v uzavřených botách, musíte počítat s tím, že boty budou zapáchat. Někdy je zápach takřka cítit, jindy je to odér, který se šíří celou tramvají či metrem.

Naštěstí i proti této nepříjemnosti se dá bojovat. Otázkou je, jak?

Jedlá sůl je náš nejlepší kamarád

V mnohých prodejnách obuvi najdete spreje do bot, které mají účinně bojovat se zápachem. Jenže jen hrstka z nich skutečně funguje. Abyste si byli jistí, že zápachu z bot se zbavíte, použijte raději sůl, kterou má každý ve své kredenci v kuchyni. Sůl totiž eliminuje prach. Stačí, když boty solí vysypete a necháte ji působit přes noc.

I s alkoholem to jde

Jestli sůl nezabere, můžete to zkusit s alkoholem. Kupte si v obchodě tu nejlevnější vodku nebo si vezměte vodku, kterou máte ve vašem domácím baru. Nalijte ji do rozprašovače a vystříkejte jí zapáchající botu. Do rána opět zápach zmizí. Důležité je, abyste vodku nechali zaschnout. Neumývejte ji z bot.

Citron a ocet

Jestliže nezabere ani vodka, sáhněte po zaručených pomocnících, kterými je ocet a citron. Ti zatočí vždy se vším. Stačí, když si zředíte vodu, citronovou šťávu a ocet. Tento roztok vylijte do rozprašovače a vystříkejte jím boty. Opět nechte zaschnout a do rána je po zápachu.

Autor příspěvku: Redakce