Zápach z úst

Jak se zbavit nepříjemného zápachu z úst

Všichni to známe – probudíme se a to první, co cítíme, je náš dech, který nevoní zrovna po růžích. Páchnoucí dech po ránu však rychle zaženeme při čištění zubů. Dech nám také páchne po mnohých aromatických potravinách. Ideálním příkladem je česnek, po kterém zapáchá z úst vážně výrazně. Cibule má také zvláštní odér, stejně jako jiné podobné potraviny. Ne vždy však za zapáchající dech mohou potraviny nebo spánek. Mnohdy je špatný dech způsoben nemocí nebo infekcí, o které mnohdy nemáme ani ponětí. Otázkou je, jak se tohoto zápachu zbavit.

Málokdo ví, že zápach z úst mohou způsobit infekce dutiny ústní, o nichž mnohdy ani nevíme. Nejčastěji dech zapáchá z důvodu zánětu dásní nebo z důvodu hnisavé angíny. Dech však může zapáchat i v případě, že nám selhávají játra a ledvinky. Nikdy tedy páchnoucí dech nepodceňujte a vždy raději navštivte svého praktického lékaře. Tělo tímto zápachem může vydávat varovný signál, který nás má upozornit, že nejsme v pořádku.

Ať už je však důvod zapáchajících úst jakýkoliv, je třeba ho vyřešit. Je to přece jenom společenské tabu, s nímž se mnohdy nezatočí jenom s pomocí žvýkačky nebo mentolových bonbonů.

Jak se zbavit zápachu z úst

Ideálním pomocníkem je ústní voda, která dokáže eliminovat bakterie, které zápach v ústech vyvolávají. Mějte tedy vždy po ruce drobnou lahvičku s ústní vodou, která vás spasí ve chvíli, kdy si dáte například kořeněné jídlo.

Proti zápachu z úst bojuje i obyčejné jablko, které dokáže eliminovat zejména zápach z úst po pozření česneku či cibule.

Jak zápachu z úst předcházet

Zápachu z úst se dá naštěstí i předcházet. Nejlépe uděláte, když s dáte záležet s ústní hygienou. Kromě klasického čištění zubů je nutné použít i ústní vodu a samozřejmě zubní nitě, které odstraní z mezizubních prostorů zbytky jídla, které mohou zápach způsobovat.

Autor příspěvku: Redakce