Úspěšní obchodníci

Jakým obchodníkům se nejvíce dařilo v loňském roce?

Jelikož už je rok 2018 v průběhu, na povrch připlouvají statistiky a analýzy, které pojednávají o tom, jak se jednotlivým firmám dařilo, jaké měly zisky či co je brzdí. Například nyní se světu ukázaly i podrobné tržby obchodníků v České republice. Jednalo se o tržby především maloobchodníků a online obchodů, které tak zjišťovaly, jak si vedly v porovnání s předešlým rokem.

Co se týče tržeb v českém maloobchodě, tady se zaznamenal úspěch. Pokud bychom nepočítaly tržby z prodeje aut, meziročně došlo ke zvýšení tržeb o takřka pět a půl procenta. Lze říct, že tržby rostly průměrně – každý měsíc byl ziskový, nikoliv ztrátový.

Nejvýrazněji však stoupl tržby v online obchodech.

Žijeme online

Jde vidět, že žijeme v online světě. Z online obchodů nakupujeme už nejen oblečení a elektroniku, ale taky i potraviny či jiné zboží. Projevuje se to i na tržbách online obchodů. Právě tyto obchody totiž zaznamenaly největší nárůst zisku. Tržby v obchodech, které využívají zásilkovou službu, vzrostly o neuvěřitelnou pětinu. Zde se taky dařilo co měsíc, nejvíce se však e-shopům dařilo v době vánočních svátků.

Jakým obchodníkům se dál dařilo?

Co se týče dalších obchodníků a obchodů, stouply i tržby za prodej potravin, a to o dvě procenta, co se týče nepotravinářského zboží, zde tržby taky vzrostly, a to o pět procent.

Pokud bychom se měli zabývat automobilovým průmyslem či motoristickým segmentem, zde taky registrujeme zvýšení zisků. Tržby stouply o skoro dvě a půl procenta. I tržby za opravy motorových vozidel stouply, a to o skvělých šest procent (lidé asi v uplynulém roce víc bourali nebo se jim automobily často kazily). Co se týče prodejů náhradních dílů, zde taky stouply tržby, a to o jedno a půl procenta.

Obecně tak lze říct, že máme za sebou skutečně prospěšný a prosperující rok. Doufejme, že to tak bude i nadále.

Autor příspěvku: Redakce