Nebojte se EET

Nebojte se EET

To, že naše země a národ jsme zkrátka již vhozeni do škatulky s názvem „Bojíme se všeho nového“ už je tak nějak známo. Mnoho cizinců tohle o nás ví a počítá s tím.

Proč to ale dáváme na odiv i naší vlastní zemi, když se nám snaží pomoci?

Vysvětlení EET

EET je zkratka pro tři slova – Elektronická evidence tržeb. Již ze začátku to mnohé vyděsí, aniž by hlouběji pátrali po tom, o co jde.

Jde o způsob, jakým mít pod kontrolou veškeré transakce v každém podniku. Taková krabička – pokladna, funguje pomocí online systému, které při provedení transakce posílá data na státní správu.

Jiné země (Chorvatsko, Maďarsko, Slovinsko, Slovensko a další země EU)

Nutno podotknout, že tohle funguje v mnoha dalších zemích už několik let, a světe div se – nezkrachovali, stojí, žijí a mají se lépe než dříve. Čím to? Naučili se být poctiví.

Pravidla

  1. Je sice nutné provést nějakou počáteční investici, kterou však lze sehnat mnohem levněji, než tvrdí stát (stejně jako tarify u mobilních operátorů), stačí jen hledat a být šikovný.
  2. Po zakoupení poklady a všeho potřebného, se systém zapojí – některé poklady jsou opravdu nešťastné v tom, že ne každou si člověk zapojí sám. Avšak v naší chytré zemi, si z této příležitosti někteří IT specialisté udělali jednu z poskytovaných služeb a vyjde vás to mnohem levněji.
  3. Po zapojení už jen vesele tisknout

Výsledek

A teď, když si odmyslíte, ten prvotní šok, že musíte něco koupit, nainstalovat a zapojit (stejně, jako třeba PC), v čem se to liší?

Vždyť pro obchodníky, je to naprosto běžná náplň práce, jen zkrátka co to dával zákazníkovi, se nyní pouze vytváří kopie, které v online datech míří nahoru na státní správu.

Statistiky

Ti, kteří nevěří, zaskočte k těm, kterým až o 100% vzrostly tržby v restauračních a hotelových zařízeních. Tento nárůst byl zaznamenán po zavedení elektronické evidence tržeb.

Takže, kdo je na tom lépe?

Je třeba myslet dopředu

Pro nás je to šok, něco nového a Češi si na nové věci, déle zvykají a většinou reagují podrážděně.

Zamyslete se do budoucna, vždyť ministerstvo financí se jen snaží nějakým způsobem hlídat peníze a vracet je tam, kam patří. Pokud neprovozujete černý trh, tak vám to jedině pomůže. Právě pro poctivé lidi, je tohle zlatý důl.

Autor příspěvku: Admin