Obama

Obama plánuje seriál z oblasti politiky

Bývalý a velice oblíbený prezident USA Barack Obama chystá se svou manželkou Michelle seriál pro společnost Netflix. Právě totiž získali práva na knihu The Fifth Risk spisovatele Michaela Lewise.

Spisovatel ve své knize píše o předání ministerstev lidem nynějšího prezidenta Trumpa po odchodu staré administrativy. Podle Lewise nastal chaos kvůli těm, kteří byli zcela nepřipraveni převzít funkce. Manuály, které jim bývalí úředníci předali, dokonce zahodili. Spisovatel vedl s mnoha ze zaměstnanců ministerstev rozhovory a dozvěděl se od nich, že tam zavládl neskutečný zmatek.

Zatím není úplně jasné, zda seriál vznikne hned či se jeho natáčení na delší dobu odloží. Neexistuje ani představa, jak by seriál měl ve finále vypadat. Čím jsou si však tvůrci jisti je to, že by měl lidi vzdělávat a vysvětlovat jim, jak funguje politika, takže se bude jednat o vážnější žánr, nikoli o planou zábavu.

Některé Lewisova díla už byla zfilmována, například The Blind Side (Zrození šampiona) či Moneyball, který popisuje skutečný příběh Billyho Beaneho (Brad Pitt), bývalého nadějného hráče baseballu, který sice neuspěje, ale dostane převratný nápad – začne ve sportu používat počítačovou analýzu a tím ho od základů změní.

Barack Obama i jeho manželka uzavřeli kromě této smlouvy i smlouvy další. Jedná se o vydání knih s nakladatelstvím Penguin Random House. Přesný honorář sice nezveřejnili, ale server The Hollywood Reporter na svém webu uvedl, že by mohlo jít o desítky miliónů dolarů, v přepočtu tedy stovky miliónů korun. Pro porovnání – Bill Clinton dostal za své memoáry zhruba 15 miliónů dolarů. Manželé Obamovi chtějí velké množství výtisků darovat neziskovým organizacím.

Autor příspěvku: Admin