Pěvecké a talentové

Pěvecké a talentové televizní shows

Že je v naší zemi mnoho talentovaných dětí, dívek, žen, mužů i zvířátek už víme.

V posledních letech nás televize a média doslova zahlcují nejrůznějšími pěveckými soutěži či talentovými soutěži. Ovšem když je něčeho až příliš, naopak to škodí.

Nepamatujeme si vítěze

To je taktéž smutná realita, jen se zamyslete, ty napínavé večery, živé vysílání, hlasování pomocí vašich mobilních telefonů přes SMS zprávy a výsledek? Za pár měsíců už nikdo neví, kdo tedy vlastně vyhrál a co se s ním po letech děje.

  1. Nasycenost trhu – je to tak, opravdu soutěží je až příliš mnoho jako například ČeskoSlovensko má talent, TalenMania, Hledá se talent, Super Star, Česko hledá Superstar, X – factor, Hlas Československa a mnoho dalších.
  2. Velká chyba a taktéž díra v pravidlech – může se účastnit vlastně úplně každý, nezáleží na tom, zda je Čech nebo Slovák, může to být Američan, Ukrajinec, Rus, Maďar…
  3. Poté soutěže dopadají tak, že vlastně je tam více cizinců než nás a jelikož jsou mnohdy talentovanější, pak kolikrát postupují převážně cizinci.
  4. Diváci mají v těchto všech soutěžích zmatek, možná si pamatují vítěze, ale vlastně už neví, na kterém kanále běžela a jak se jmenovala. Naopak si pamatují soutěž, ale kvantum lidí, kteří jí prošli, už si nepamatuje, protože současně běžela jiná.
  5. Kladete-li si otázku, proč o vítězích neslyšíme je to proto, že účinkují v nějakém divadle, muzikále, opeře
  6. Finalisté nižších příček – je to pravda, televize a obecně veškerá média řeší spíše neúspěch či talent těch níže oceněných talentů, než vítězi samotnému.
  7. Nejsou průbojní – pakliže jsou nevýrazní, nebo si postaví vlastní hlavu, mnohdy se ztratí už tak ve velké konkurenci ať už taneční či pěvecké. Konkurence je opravdu velmi silná a i showbyznys je v podstatě už nasycen.

Samotné fungování televizních show

Každý, kdo byl někdy v takové televizní talentové soutěži ať už tančit, zpívat, přednášet, rapovat či předvést svého domácího mazlíčka musí vědět, že jde o podplacenou šílenost.

  • minimálně polovina diváků, je podplacený komparz, který má režiséra jasně definování co má dělat na konkrétního účinkujícího, jinak nedostane
  • mnohdy jeden natáčecí den režisér přeruší a přesadí diváky, protože při záběru na porotu, by tam měli sedět pokaždé jiní lidé
  • je to z toho důvodu, že to potom působí jako sestřih z více natáčecích dnů
  • i když je pravda taková, že porota se Xkrát převléká v jeden den a lidí přesazují
  • lidé, kteří přišli na férovou soutěž, jsou tam od 8:00 ráno až klidně do 21:00 -22:00 hodin v zákulisí a čekají na svou šanci předvést to nejlepší z nich
  • výsledek je bohužel byznys a show, cíl je udržet sledovanost a pobavit diváky, proto mnozí, kteří talent projevili, nepostoupili a ten, kdo byl vlastně trapný a nic moc neukázal, postoupil dál (je to přece pro tu srandu)

Obrázek si udělejte sami – nejlépe přihlaste se do takové soutěže, abyste si na vlastní kůži vyzkoušeli, jak to funguje. Možná poté přehodnotíte názor na média a jejich užasnou manipulaci s námi.

Autor příspěvku: Admin