výlety s dětmi

Plánujete výlety s dětmi? Zamiřte do zoo!

Rodiče to mají s dětmi někdy opravdu náročné. Řada dětí stále žadoní, aby se někam jelo a aby se zažilo nějaké obří dobrodružství. Děti však chtějí neustále zažívat něco nového, proto jim mnohdy nestačí jedna dovolená u moře a druhá někde v České republice. Navíc jsou ve volbě výletů značně vybíravé, protože přece jenom se nezúčastní dobrovolně nějaké turistické túry, během které by se značně unavily a během které by pak mohly ukázat svým rodičům, jak toho málo zvládnout za jeden den. Proto se většinou snaží prosadit si nejrůznější akvaparky nebo podobné věci, díky kterým by se patřičně unavili i samotní rodiče.

Pakliže chcete dětem ukázat, co byste mohli podniknout, rozhodně se rozhodněte pro zoologické zahrady, protože to je velké dobrodružství pro děti i vícekrát za život. Navíc potkat zvířata, která jen tak běžně ve volné přírodě nenajdeme – to je to pravé pro vaše ratolesti. Díky tomu, že každá zoologická zahrada nabízí něco jiného, děti nikdy nezažijí ten stereotyp, který by během návštěv mohl nastat. Některá zoo dokonce ukazuje africká zvířata ve volné přírodě, proto je některá zoo atraktivnější než jiná.

Než objedete všechny zoo – to si řádně máknete!

Díky tomu, že Česká republika nabízí skoro dvacet různých zoologických zahrad, můžete si vybírat opravdu z různých možností. Navíc můžete spojit oblíbenou letní dovolenou v nějakém koutě Česka s oblíbenou zoo. Naplníte tak váš sen o odpočinku, ale na druhé straně také uspokojíte vaše děti, které budou chtít vidět opice, slony nebo žirafy opět z jiného pohledu, protože každá zoo nabízí vážně něco jiného a unikátnějšího.

Například v nejstarší zoologické zahradě u nás, tedy v té liberecké, najdeme bílé tygry, které v žádné jiné zoo v České republice nenajdeme. V té pražské zoo najdeme hrochy, kteří také nejsou k vidění jen tak někde. Ovšem každá taková zahrada má své pro i proti, ale u každé platí, že se do ní vyplatí cestovat především za hezkého počasí, ale zase ne za úplného horka, protože i zvířata nesnáší třiceti stupňové hodnoty zrovna svěže.

Autor příspěvku: Redakce