oscary

Přípravy na Oscary jsou v plném proudu

Každoročně se toho děje začátkem roku ve světě opravu mnoho. K jedné z nejvýznamnějších akcí patří například udílení cen Oscar. Loňský ročník byl pěkný nervák, protože byl opět nominován úžasný Leonardo DiCaprio. Jenže zrovna jeho v porotě moc nemusí, proto ani nedoufal, že by mohl po tolika letech a tolika nominacích Oscara vyhrát. Po této ceně toužil ale už pěknou řadu let, nikdy se mu ale nepoštěstilo. Svou perfektní rolí ve filmu Revenant ale všechny dostal, proto si cenu náležitě zasloužil. Svou pílí tedy získal to, za čím si dlouho šel.

Přípravy na tento gala večer jsou vždy velkou tíhou, s níž se organizátoři musí porvat. Vždy se jedná o dlouhé přípravy, které začínají už měsíc před samotným vyhlašováním cen. Vše se musí dát do pořádku, protože tyto prestižní ceny musí být na jedničku. Máme třiadvacátého února a už nyní se i letos v Hollywoodu chystají všechny přípravy na udílení Oscarů. Zejména se rekvizitáři zaměřují na dekorace, pódium a jiné vybavení.

Počasí jim ale letos zrovna dvakrát nepřeje, protože v Americe nyní velmi prší. Navzdory deštivému Hollywoodu se musí stavbaři a dělníci porvat s potíží, která spočívá převážně v postavení obří obrazovky a lešení. Příjezdy limuzín s hvězdami musí být bez problémů. Jelikož se bude jednat o jednu z nejsledovanějších akcí, musí se i v tisku objevit pouze chvála, nikoliv trapasy.

Letošní nominace naprosto ovládl muzikál La La Land. Získal celkově čtrnáct nominací, a to například v kategoriích nejlepší herečka v hlavní roli nebo za nejlepší režii. O titul nejlepšího filmu se letos porvou například filmy jako Příchozí, Hell or High Water nebo Skrytá čísla.

Tento rok se gala večer uskuteční v neděli šestadvacátého února, a to večer. Ve středoevropských zemích se ale bude jednat o pondělní ráno. O udílení těchto cen každoročně rozhoduje šest tisíc šest set členů akademie. Jenže v posledních několika letech se toto seskupení řádně pozměnilo, a to podle pravidel politické korektnosti. Hromadně se začali nabírat převážně ti, kteří pochází z etnických menšin, protože filmovému průmyslu prý vládne moc tzv. „bílých mužů“.

Autor příspěvku: Admin