pravidelně protahovat

Proč je nutné se pravidelně protahovat

Když do své každodenní rutiny zařadíte pravidelné protahování těla, budete se divit, jak to vašemu zdraví prospěje. Zlepšuje krevní oběh, předchází zraněním a kromě toho přináší spoustu dalších výhod.

Pár minutovým protažením si zajistíte energii a chuť do života, zlepšíte svou stabilitu, eliminujete bolest a zbavíte se stresu. Je ovšem důležité při protahování – nebo-li strečinku – postupovat správně a naučit se využívat dech. Většina sválu relaxuje právě s výdechem, je proto důležité zaujmout pozici pro protažení s nádechem a protáhnout s výdechem. Tempo protahování si zvolíte sami, pomalé či rychlé, tak moc na tom nezáleží. V podstatě můžete používat stejné cviky, jen měnit jejich rychlost.

Přínosy pravidelného strečinku

Dodá vám energii mnohem lépe, než ranní káva. Stačí si přivstat o pár minut dřív a věnovat čas navíc pořádnému protažení vašeho těla, které vás zaručeně probudí a vaše tělo nastartuje do nového dne. Zlepšíte totiž průtok krve v celém organismu, hlavně do mozku – aktivujete tak i mysl, kterou během dne potřebujete k plnění úkolů.

Posílíte svou svalovou kondici a naučíte se lépe držet rovnováhu, tudíž vás žádné zakopnutí či lehký pád nerozhodí.

Protáhnete zkrácené svaly a posílíte ty oslabené, čímž se stanou flexibilnějšími a vy se zbavíte bolesti. Ideální je pro takové protažení jóga a její pozdrav slunci.

Poslední a snad nejdůležitější na konec – strečink vás postupně zbavuje stresu. Musíte se uvolnit tak, aby vám cvičení bylo příjemné, tudíž musíte uvolnit i svou mysl. Věčně shrbená záda narovnejte, dýchejte a soustřeďte se na důkladné protažení všech svalů.

Autor příspěvku: Admin