Oblíbené Beskydy

Proč jsou Beskydy tak vyhledávané?

Pokud plánujete nějakou dovolenou nebo jenom prodloužený víkend, pak byste se měli soustředit na výběr vhodného místa. Nemusíte hledat jenom víkendy v zahraničí, ale raději se zaměřte na víkendy strávené tady v České republice. Řada lidí cestuje velice hojně po zahraničí, ale místa v Česku bohužel neznají. Napravte to. Zamiřte například do Beskyd!

Beskydy jsou krásné pohoří v Karpatech, které patří k těm nejvíce vyhledávaným. Je to hlavně proto, že se sem dá cestovat během každého ročního období, protože během každého ročního období jsou Beskydy jiné, okouzlující a krásné. Navíc zdejší okolí stojí rozhodně za to, i když nejvíce vyhledávaná je hlavně Lysá hora, což je nejvyšší vrchol Moravskoslezských Beskyd.

Pokud byste chtěli procestovat Beskydy naprosto celé, pak si trochu máknete, protože toto pohoří sahá nejen do České republiky, ale také do Polska, část je i na Slovensku a západní část spadá do Ukrajiny.

Beskydy jako místo pro turistiku i rekreaci

Lidé sem nejčastěji jezdí za turistikou, ale také si sem jezdí odpočinout. Nic není více odpočinkové, než tichá příroda, která vám nedovolí, abyste mysleli na každodenní problémy. Konkrétně výhled z Lysé hory stojí vážně za to a je doslova dech beroucí. Na tento vrchol se dostanete nejen pěšky, ale také i na kole. Pokud byste však zvolili tu pěší variantu, pak je nejlepší vyjít z Ostravice pod Lysou horou, odkud vede turistický stezka nazvaná po našem velkém básníkovi – panu Bezručovi. Stezka se nazývá „Bezručův výplaz“.

O ubytování zde není nouze

Mnohdy se stane, že zde budete chtít přespat. Naštěstí zde o ubytování není nouze. Například rekreační centrum Sepetná se nachází přímo pod Lysou horou a nabízí nejen ubytování v hotelu, ale také v penzionu nebo chatě. K dispozici je zde i občerstvení nebo možnost volnočasových aktivit.

Autor příspěvku: Redakce