Odpovědné zadlužení

Jak se odpovědně zadlužit?

Půjčky jsou dnes na denním pořádku. Je smutné, že půjčky se dávají naprosto automaticky a prakticky komukoliv, kdo si o ně zažádá. V současné době lidé neumí šetřit, i když vydělávají více, stejně utrácí a neumí si naspořit takzvanou „železnou zásobu“, která tu bude pro ně vždy, když budou mít problém (například ve chvíli, kdy se jim pokazí elektrický spotřebič v domácnosti nebo když dostanou výpověď v práci či když budou marodit). Jelikož tyto peníze stranou nemají, musí si půjčit. Často si však půjčují i na to, co ve skutečnosti nepotřebují.

Než se tedy do půjček pustíme, měli bychom mít na paměti desatero odpovědného zadlužování, které můžete najít na webových stránkách nebankovní půjčky Rerum. Zde je napsáno všechno, na co byste měli před takovou půjčkou myslet. Ve zkratce vám přinášíme to nejdůležitější.

Půjčím si, jen když nejsem unáhlený

Každou půjčku je třeba důkladně promyslet. Je třeba nejen zvážit půjčku, ale taky vybrat tu nejlepší půjčku, jaká se na trhu nabízí. Unáhlenost spočívá i v tom, že se vložíte do rukou první nabízené půjčky, kterou najdete. To je však chyba. Pročtěte si recenze a zkušenosti jiných klientů a na základě toho se rozhodněte.

Nepůjčuji si na půjčku

Nejhorší je, když si člověk takzvaně „půjčuje na půjčku“. Tak se člověk dostává do koloběhu půjček, z něhož není zrovna jednoduché se dostat ven. Jestliže nemáte na splácení půjčky, raději si půjčte od rodiny, které to později vrátíte. Nikdy si nepůjčujte peníze, které by měly sloužit jenom ke splácení jiného vašeho úvěru. Tak se z půjček totiž nikdy nevymotáte.

Půjčím si, až když mám vše důkladně pročteno

Mnoho lidí dělá tu chybu, že si unáhleně půjčí, aniž by si pročetli smluvní podmínky. Při půjčce je skutečně důležité, abyste si pročetli vše, co ve smlouvě stojí (hlavně si pročtěte to malé písmo, které se skrývá v každé smlouvě). Pokud něčemu nerozumíte, raději se zeptejte. Nikdy nepodepisujte nic, co by vám bylo neznámé.

Autor příspěvku: Redakce