Seznam top českých filmů posledních let

Seznam top českých filmů posledních let

Chladné zimní večery úplně svádí k tomu si pustit nějaký dobrý film. Nejraději bychom zašli do kina, což je trochu větší zážitek než obyčejné sledování filmů z pohodlí domova, ale na druhou stranu v kinech hrají samé graficky upravené americké slátaniny, na které ne vždy máme chuť ani náladu. Mnohdy bychom si raději pustili dobrý český film, který nás potěší a zahřeje u srdíčka. Jenže česká kinematografie nemá za sebou zrovna nejlepší léta, trochu to napravil loňský rok, kdy přišlo do kin mnoho, mnoho skvělých českých snímků, z nichž řada pojednává o skutečných událostech. Zmiňme si proto top české filmy za poslední léta, na která se vyplatí podívat, i když mnohdy hodnocení na internetu mluví o opaku.

Po čem muži touží

Pokud se chcete zasmát, doporučujeme komedii z loňského roku nazvanou “Po čem muži touží”. Jedná se o fantastickou komedii, v níž hlavní roli ztvárnil pan Langmajer a Anička Polívková. Je to vtipné nahlédnutí do ženského světa i do světa mužského, jednotlivé světy se navzájem prolínají a vtipně se ukazuje, že to ani jedno pohlaví nemá zrovna jednoduché. Pokud se tedy chcete zasmát i nad vámi samotnými, tuto českou filmovou komedii vřele doporučujeme.

Po strništi bos

Opět trochu z jiného soudku. Snímek Jana Svěráka z roku 2017 je jeden z nejvíce emotivních, krásných snímků, které se do kin vrhly v posledních letech. Ovšem už nejen kina, ale také diváci televizních obrazovek mohli tento snímek vidět během vánočních svátků, kdy jej zhlédlo skoro dva miliony diváků.

Jan Palach

Letos je to přesně padesát let od upálení studenta Jana Palacha, který tímto upálením chtěl dát najevo nesouhlas s aktuálním režimem a s děním okolo něj. Pro mnohé byl Jan Palach blázen, pro jiné to byl člověk odvážný, který se jako jeden z mála nějakým způsobem vzepřel režimu. Filmové zpracování je velmi, velmi zdařilé, poté doporučujeme zhlédnout Hořící keř, který pojednává o dění po upálení Jana Palacha. Filmový snímek nazvaný Jan Palach pojednává o tom, co bylo před upálením.

Autor příspěvku: Redakce