Pěstování pokojových rostlin je pro mnohé lidi naprostý oříšek. Není se čemu divit, vždyť pokojové rostliny mnohdy opravdu nejsou nic jednoduchého. Je však nutné podotknout, že pokud se naučíte to, kdy správně a jak správně zalévat mnohé druhy, bude z vás ten nejlepší zahradník vůbec. Pokud nejste milovníky stálezelených rostlin a potřebujete mít trochu barevnosti ve svém pokoji, pak se bohužel správně zalévat musíte naučit. Stálezelené rostliny nejsou pro péči náročné a žijí si stále svým životem, ale o kvetoucí rostliny se musí pečovat.
Co se týče oblíbených druhů květin – tak nejjednodušší je pěstovat asi fialky. Jsou nenáročné a hlavně trvalé, tedy i když vám odrostou, zase vám jednou rozkvetou. Samozřejmě venku jsou nejhezčí muškáty, ale pokud toužíte po troše elegantnosti, kterou chcete vnést do svého třeba obývacího pokoje, pak si pořiďte orchideje. Dnes se sice nejedná o zrovna nejlevnější květinu, ale rozhodně se vsaďte, že vám právě orchideje udělají tu pravou radost.
Nedopouštějte se častých chyb!
Je však nutné zmínit, že mnoho lidí se o orchideje opravdu neumí starat, což je samozřejmě škoda, protože právě orchideje jsou něco, co by vám mělo v domácnosti vydržet. Hlavní chyba je už mnohdy u přesazování – rozhodnete se je přesadit do klasické hlíny, ale orchideje potřebují své vlastní substráty, které jsou určené přímo pro ně.
Další potíž je pak třeba v kropení – kropíte i květy, ale pokud květy pokropíte, bohužel vám květina velice rychle uhyne. Žádný květ nesnáší dobře kapky vody. Kropit je dobré jenom listy, protože právě na listy se usazuje prach.
A co zalévání?
Největší potíž je však v zalévání. Lidé zalévají orchideje klasicky – tak, jak ostatní květiny. Buď tedy zalévají do kalíšků pod květináčem, nebo z vrchu, což je špatně. Orchidej se musí do vody ponořit, nechat se napít a poté se opět z vody vytáhnout. Nesmí se nechat v květináči plném vody, pak bohužel dochází ke hnití kořenů.