úsměv

Stydíte se za svůj úsměv? Už nemusíte!

Krásné a zdravé zuby jsou základ. Křivý nebo zažloutlý chrup kazí náš celkový vzhled a způsobuje i další nepříjemnosti. Někdy ale ani sebelepší péče o chrup prostě nestačí. Kvůli křivým zubům se nám špatně kouše a smějeme se jen se zavřenými ústy. V takovýchto chvílích je na místě radikální změna. Úsměv hollywoodské hvězdy si totiž zaslouží každý z nás!

Vyzkoušejte smile-lifting

Smile-lifting je vlastně estetická restaurace zubů. Křivý, zažloutlý nebo opotřebovaný zub zrestaurují stomatologové pomocí keramické náhrady. Výhodou je, že je stejně pevná jako zubní sklovina, ale na rozdíl od ní nemění barvu a nežloutne. Ve smile-liftingu používají specialisté korunky a fazety. Zatímco korunky nahradí celý zub, fazety se na opotřebovaný zub jen přilepí a zakryjí všechny jeho nedostatky.

Krásný úsměv si zaslouží každý

Svůj chrup si může nechat zrestaurovat každý z nás. Vysvobození a úlevu poskytne smile-lifting hlavně těm, kteří mají zuby poškozené. Příčina nevzhledných zubů může být i v nemocích žalduku, regurgitaci žaludečního obsahu či v poruchách příjmu potravy jako je bulimie. Příčina nevzhledných zubů může být i v nemocích žaludku, regurgitaci žaludečního obsahu či v poruchách příjmu potravy jako je bulimie. Podobně jsou zuby poškozené i velkými kazy nebo třeba bruxismem, kterým se označuje skřípání zubů. Někteří z nás by restauraci chrupu zase potřebovali kvůli rozsáhlé paradontóze nebo kvůli výměně starých korunek a můstků za nové.

Poškozené zuby lze opravit i bez dlouhého čekání

O návrh toho, jak bude náš úsměv a zuby vypadat, se postará speciální robot. Klinika Mediestetik používá stomatologického robota s názvem CEREC®, který zvládne dopodrobna naskenovat naši ústní dutinu. Navrhne poté nejvhodnější tvary korunek nebo fazet, které dokonce sám i vyrobí. Zubní náhrady se mohou dále vyrábět i v laboratoři, která má také své výhody. Restauraci nevzhledného zubu stomatolog stihne už během jedné naší návštěvy!

Autor příspěvku: Admin