Vánoce na poště. Převzalo se přes čtrnáct milionů balíků

Vánoce na poště. Převzalo se přes čtrnáct milionů balíků

Konec roku je pro každou poštu synonymem hororu. Na poštách jsou stovky lidí, kteří chtějí poslat buď balíky domů nebo svým blízkým, kteří si pro balíky zašli nebo kteří jen chtějí poslat blahopřání k novému roku a vánočním svátkům. Zkrátka a dobře se na poštách ke konci roku nachází více lidí než obvykle, což ostatně vede k neustále nervózním a nepříjemným zaměstnankyním okýnek, k nepříjemným zákazníkům a také k plným pobočkám, kde fronty nemají konce. Každý rok se říká, že je na poštách mnoho práce, ale jen málokde se zmíní o tom, co všechno museli zaměstnanci pošt před vánočními svátky zvládnout udělat. Podívejme se tedy na to, jak to bylo na poštách vloni ke konci roku.

Nedávno světlo světa spatřila informace, že pošta před vánočními svátky přijala rekordních čtrnáct milionů balíků, a to je opravdu co říct. Mezi dárky se našel také jeden krmelec.

Počet přijatých balíků stoupl

Poslední čtvrtletí loňského roku bylo opravdu, opravdu krušné. Počet přijatých balíků stoupl, a to o čtrnáct milionů kusů, což je až neuvěřitelné. Nemůžeme se tedy divit tomu, že pošty nestíhaly a že se pomalu ani nerozesílalo info o tom, že jsou balíky k dispozici.

Oproti předcházejícímu roku je to nárůst o patnáct procent, tudíž se jedná o nový rekord, který se rozhodně zapíše do historie České pošty – tedy do té doby, dokud se nepřekoná. Jen tedy pro zajímavost, v roce 2017 se v posledním čtvrtletí na poště přijalo dvanáct milionů balíků.

Obliba nakupování na e-shopech roste

Rostoucí množství přijatých balíků souvisí s nakupováním na e-shopech, což je aktivita, která je dnes velmi populární. Lidé dneska nechodí nakupovat do kamenných obchodů, aby se museli prodírat davy, ale nakupují právě online, kdy mají všechno u sebe za pár dní.

Mezi loňskými přijatými kuriozitami se našel také jeden krmelec.

Autor příspěvku: Redakce