Tresty v Singapuru

Věděli jste, že se v Singapuru trestá rákoskou?

Singapur láká turisty z celého světa už dlouhá léta. Je populární zejména proto, že je to město plné luxusu, který chce každý jednou zažít. Zároveň je to i místo, které se řadí k těm nejčistějším na světě. Nemůžeme se tomu divit, vždyť znečišťování prostředí se zde přísně trestá. Divit se budou především evropští turisté, kteří jsou zvyklí odhazovat žvýkačky na ulici nebo kteří jsou zvyklí spadané papírky či odpadky už nezvedat. Právě tito lidé by byli v Singapuru trestáni rovnou rákoskou.

Než se vydáte do nějaké cizí destinace, nejdříve si o ní všechno zjistěte. Ne všude jsou tak shovívaví a tolerantní jako v Evropě či konkrétně v České republice. Zde vám nikdo nic neřekne či neudělá, pokud odhodíte odpadek, ale v Singapuru se za to můžete dostat až před soud.

Na co si dát v Singapuru pozor a jaké tresty jsou v Singapuru třeba jenom za odhození žvýkačky? Budete se divit. Kdyby takový trest byl zaveden i u nás, drtivá většina Čechů je na mizině.

Žvýkačky nechte doma

V České republice je mnoho lidí, kteří žvýkačky nevyhodí do koše, když není zrovna po ruce. Raději ji hodí volně do přírody, což značně znečišťuje naše životní prostředí. A to nemluvíme ještě o tom, že se žvýkačka může někomu nalepit na podrážku či že ji nějaký pejsek může spolknout.

Pokud se vydáte do Singapuru, raději nechte žvýkačky doma. Jenom tak totiž ušetříte šestnáct tisíc korun. Správně, šestnáct tisíc korun je poplatek, který se účtuje, pokud budete mít u sebe žvýkačku. Nemusíte ji ani odhodit, už samotné držení, byť pro osobní spotřebu, je zde nelegální.

Za odhozené odpadky před soud

Pokud se nebudete držet zkrátka a pokud se stane, že náhodou nebo úmyslně odhodíte odpadek a neseberete ho a případně nevyhodíte do příslušného odpadkového koše, vznikne vám najednou velký problém, který bohužel není zanedbatelný. Za odhozený odpadek se totiž můžete dostat až před soud. Nižším trestem je pár ran rákoskou.

Autor příspěvku: Redakce