Výhody cesty k moři na podzim a na jaře

Když se řekne výlet k moři, většina lidí si představí letní prázdniny. Červenec a srpen však nejsou jediné měsíce, kdy se můžete vypravit za exotikou. Cestování na podzim nebo na jaře vám nabídne mnoho výhod v porovnání s letními měsíci. Ukážeme vám, jaké to jsou a proč se vyplatí si zvolit právě tyto termíny.

Menší nával turistů

Přelidněné pláže a davy turistů u památek nejsou nic příjemného. Pokud se chcete vyhnout největšímu turistickému ruchu, není dobrý nápad vyrazit na dovolenou v době prázdnin, kdy cestují i všichni ostatní. Jarní a podzimní sezóna se z tohoto důvodu daleko více hodí pro prohlídku památek i pro relaxování na pláži. U pobřeží si užijete dostatek soukromí a při prohlídkách nebudete čekat fronty ani se tlačit mezi ostatními, abyste viděli všechny zajímavosti.

Nižší cena celého zájezdu

Rozhodně se nemusíte bát, že byste přišli o nějaké zajímavosti. Památky i obchody pro turisty jsou otevřeny i v tomto období. Velkou výhodou menšího turistického ruchu jsou nižší ceny, které se v létě vyšplhají mnohdy opravdu vysoko. Rozdíl mezi prázdninovým a pozdějším či dřívějším zájezdem se stejným programem a ve stejném hotelu může být až 50%. Všeobecně je v této době levnější ubytování i další znatelné položky v rozpočtu. Slevy můžete pocítit nejen při koupi samotného zájezdu, ale také u:

  • cen restaurací
  • cen suvenýrů
  • vstupného do památek
  • dalších poplatků v hotelu a na plážích

Prodloužené léto

Léto je skvělé kvůli teplu. Proč však odjíždět, když v tomto období je krásně i v Česku? Naopak na podzim a na jaře, kdy u nás věčně prší, je v exotických destinacích příjemné sluníčko a hezky teplo – zkrátka ideální čas pro dovolenou a pro prodloužení koupací sezóny. Na jaře navíc uvidíte kvést všechny rostliny a stromy, brzy na podzim si zase užijete ochutnávky všeho výborného ovoce, které v tuto dobu dozrává.

Autor příspěvku: David