Vyšší důchody

Vyšší důchody aneb blýská se na lepší časy?

Vypadá to, že v naší vládě se jim opravdu hnulo svědomí. Penízky se kutálí směrem k řidičům, něco málo k lékařům, dokonce zvýšili minimální mzdu a teď se myslí i na naše prarodiče – což znamená v budoucnu i na nás.

Loni se nějakým způsobem horoucně debatovalo na téma, zvýšení důchodů. Pánové a dámy dospěli k názoru, že by to nebylo špatné a že peníze na to vlastně i jsou.

Reálné zvyšování

Dle loňských debat by si naši důchodce již od letošního ledna 2017 měli přilepšit procentuálně o 2,7, jenomže co to vlastně znamená?

Nikdo se nevyzná v jejich procentech, naše obyvatelstvo funguje na principu – jasná a jednoduchá čísla. Tudíž, důchody měly vzrůst o celých 308 Kč.

Koho se to týká?

Tato zvýšená částka zahrnuje důchody

  • Invalidní
  • starobní
  • vdovecké
  • vdovské
  • sirotčí

Příklad

Výčet těchto druhů je sice přehledný, avšak stále se neví konkrétní čísla. Pokud dostojí svým slovům a vizím, průměrný starobní důchod již v letošním roce má být na 11 745 Kč měsíčně.

Je třeba dodat, že byť se to může zdát jako relativně slušná částka, na poměry našich drahých potravin a zejména těch kvalitních. Je to ještě opravdu velmi málo. Nehledě na to, kolik léků a léčiv obecně důchodci potřebují. Nedej bože, pokud docházejí pravidelně do nemocnice na různá vyšetření a poté následuje nějaké medikace.

Co takový důchodce vlastně potřebuje platit?

Určitě jako každý jiný pronájem, pakliže nebydlí ve vlastním. Léky, hygienu, dopravu potraviny, nápoje, doktory, vyšetření atd. V podstatě to co běžný smrtelník a to se ví, že málo kdo by dokázal vyžít s 11 tisíci korunami, pokud nežije s několika spolubydlícími na studentském bytě.

Jednorázové příspěvky

Tak, jak nás všechny vláda potěšila, že začala investovat tam, kde je opravdu třeba a investice plodí ovoce. Na jednorázové příspěvky se zatím netěšte. V minulosti sice byl nějaký rozruch a snad padlo od pana premiéra Sobotky něco jako slib, ale ten slibem asi jen zůstal.

Od té doby, kdy se hovořilo již o konkrétní částce 1 200 Kč pro každého důchodce, tak nějak ticho po pěšině. Jako vždy se to pohřbilo nějakou větou, která obsahovala slovy, budeme o tom jednat. Tím se dojednalo.

Neklesejme na mysli

Ovšem, stále je třeba mít na paměti, kolik peněz se teď pro obyvatele opravdu pustilo do oběhu a bude to snad už jen lepší.

Autor příspěvku: Admin