warren buffet

Warren Buffet a jeho další úspěch! O co jde?

Stát se nejbohatším člověkem světa, to je něco, co se jen tak denně neděje. Je to však ocenění či označení, které si člověk musí zasloužit obrovskou pílí, která má samozřejmě dlouhé ho trvání. Není to jenom něco, co si řekneme a vydržíme u toho pár minut či dní. Úspěch je i to, když bychom se dostali i do první desítky těch nejbohatších lidí světa. Přesně takový úspěch zažil i skvělý Warren Buffett, který se může pyšnit tím, že se nachází dokonce v první pětici.

Warren Buffett však ani ve svém požehnaném věku si neužívá svých peněz, ale stále se je snaží navyšovat a stále se snaží vítězit ve své vlastní hře. Není se čemu divit, když dosahuje úspěchů opravdu hojně. Například aktuálně se stal největším akcionářem Bank of America.

Úspěch, který dosahuje obřích rozměrů!

Byla to právě Holding Berkshire Hathaway, kterou vlastní právě tento dnes už opravdu slavný investor, který udělal z Warrena Buffeta největšího akcionáře finančního domu Bank of America. Jeho skupina využila opci k pořízení 700 milionů akcií, které byly za zvýhodněnou cenu. Díky tomu se tak jeho společnost stala vlastníkem zhruba šesti procent druhé největší americké banky.

Není se čemu divit, že se společnost Holding Berkshire Hathaway stala tak úspěšnou, vždyť se jí podařilo ztrojnásobit svůj dosavadní podíl, který se získal před šesti lety.

Warren má podílů bank už mnoho!

Není to jenom druhá největší americká banka, z níž má Buffett svůj podíl. Mimo to je i největším akcionářem té třetí největší banky, v níž má dokonce desetiprocentní podíl. Tento čilý muž s čerstvým věkem 87 let se tak stále ještě vydat na odpočinkovou dovolenou, ale stále chce dobývat své vlastní limity, které si stanovil během svého života. Ve světě obchodu se pohybuje od roku 1965, kdy se aktivně začal zajímat o svět investic a investování.

Autor příspěvku: Redakce