Zahrádkáři pozor. Víte, k čemu slouží fóliovník?

Zahrádkáři pozor. Víte, k čemu slouží fóliovník?

Pokud patříte k vášnivým zahrádkářům, pravděpodobně víte, k čemu slouží takzvaný fóliovník, jehož si lze postavit z hliníkových profilů ze stavebnice Aluhobby (mimochodem, věděli jste, že si ze stavebnice Aluhobby můžete postavit i terárium nebo klec pro ptáky?). Možná však patříte k začínajícím pěstitelům zeleniny a s fóliovníkem jste se doposud nesetkali. Pakliže tomu tak je, prozradíme vám, na co takový fóliovník slouží nebo k čemu ho můžete použít. 

S fóliovníky se setkáte na lecjaké zahradě. Je to ideální řešení v případě, že nemáte čas na stavění skleníku. Pokud potřebujete co nejrychleji zasadit sadbu, pustíte se do stavby fóliovníku, jelikož je to chvilková záležitost. V nich vám zelenina poroste naprosto stejně jako v klasickém skleníku. 

Fóliovníky však nejsou řešením jenom v situaci, kdy nemáte čas na stavění klasického velkého skleníku, ale také je to levnější záležitost. Pokud máte hlouběji do kapsy, přesto potřebujete zasadit sadbu a chcete, aby měla přijatelnou teplotu a byla ochráněna před deštěm a jinou nepřízní počasí, jsou fóliovníky ideálním řešením. 

K čemu tedy fóliovník slouží?

To, k čemu fóliovník slouží, už bylo krapet nastíněno. Jak jsme zmínili, jedná se o něco velice podobného klasickému skleníku. Například na jaře vám pomůže fóliovník ochránit první výsevy a vaše sadby, zelenina bude z počátku jara, kdy teploty ještě neustále kolísají, ochráněna před posledními mrazy a studeným vichrem. 

Kromě jiného fóliovník zachová přijatelnou teplotu pro vaši sadbu. Ochrání ji před srážkami a předejde šíření plísní či napadení hmyzem nebo škůdci. 

Proč fóliovník a ne skleník?

V souvislosti s fóliovníky se nabízí otázka, proč volit je a ne skleník. Jak jsme zmínili, v tomto případě je přijatelnější cena, která je nižší. Navíc se fóliovník rychleji instaluje oproti klasickému skleníku, který se nezhotovuje tak snadno. 

Autor příspěvku: Redakce